کیفیت هوای شهر تهران صبح امروز دوشنبه برای دومین روز متوالی از لحاظ غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در شرایط سالم باقی ماند.
کد خبر: ۸۰۹۷۸۳
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۸ 30 December 2019

میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز بر روی شاخص ۷۸ قرار داشت.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۶۱ و منواکسید کربن با شاخص ۲۷ بوده است.

ایستگاه‌های پونک (منطقه 5)، مسعودیه (منطقه ۱۵) و ستاد بحران (منطقه ۷) هر سه با شاخص ۵۲ در همین مدت کمترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران دارند.

از سوی دیگر، ایستگاه‌های فرمانداری شهر ری (منطقه ۲۰) با شاخص ۱۳۱، شهر ری (منطقه ۲۰) با شاخص ۱۰۹ و  پارک قائم (منطقه ۱۸) با شاخص ۱۰۸ بیشترین آلایندگی را در ۲۴ ساعت گذشته نشان می دهد.

«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.»

امسال ۲۵ روز هوای پاک، ۱۹۵ روز هوای سالم، ۵۹ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس(بیماران قلبی و ریوی، کودکان، سالمندان و زنان باردار) و پنج روز هوای ناسالم برای همه افراد به ثبت رسیده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار