معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران گفت: ۹۰۰ میلیارد تومان از بودجه یکهزار و ۹۰۰ میلیارد تومانی که برای توسعه محلات درنظر گرفته شده تخصیص یافته است.
کد خبر: ۹۰۸۹۰۲
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۹ 13 October 2020

حامد مظاهریان روز سه شنبه در آیین تجلیل از عملکرد برتر در حوزه توسعه محلات تاکید کرد: تامین اعتبار برای توسعه محلات تنها جایی است که تخصیص بودجه جلوتر از پروژه‌ها پیش می‌رود.

وی با بیان اینکه تهران از کوچه های اش آغاز می‌شود، گفت: مهمترین قسمت پروژه محوری ابر پروژه نیست بلکه کیفیت و فرایند متفاوت است و مبنا مردم هستند.  

مظاهریان ادامه داد: البته همه این اقداماتی که‌ در سال‌های گذشته در شهر تهران انجام شده به نیت خیر بوده اما در همه اینها مردم تهران غایب بودند، در پروژه‌های محلی شهروندان نه تنها در انتخاب بلکه در اجرای پروژه هم‌ باید مشارکت داشته باشند.  

به گفته معاون شهردار تهران. ، باید خودمان را عادت بدهیم که سمت به مردم برویم و صدای آنان را بشنویم؛  تاریخ گذشته شهرنشینی از این موضوع حکایت دارد که نطفه اصلی شهرها، محلات شهری بودند و در واقع ساز زندگی و پیشرفت شهری به سرزندگی محلات برمی گشت.  

وی با بیان اینکه در گذشته همه رخدادهای مهم در محلات شهرداری اتفاق می افتاد، توضیح داد: محله‌ها، محدوده و هویت مشخصی در قبال محله های دیگر برای خود داشتند و از طرف دیگر محلات شهر در تهران آغاز حرکت های مدنی و اجتماعی بودند.  

معاون شهردار تهران افزود: با آغاز شهرنشینی مدرن این محلات به یک واحدهای اداری تقلیل پیدا کردند و سبب شد تا حس تعلق در محلات بسیار کاهش پیدا کند، اما در نقد این شرایط بود که شورای شهر تهران در برنامه سوم توسعه و در بودجه ۱۳۹۹ محله محوری مورد توجه قرار گرفت.

مظاهریان با بیان اینکه برنامه‌ریزی برای توسعه محلات یعنی مردم محوری، گفت: می توانیم نقشه بزرگی از برنامه‌ها و پروژه‌ها برای تهران داشته باشیم اما باید به خواست‌های کوچک هم توجه کرد.  

معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران به نهاد شورایاری هم اشاره و خاطرنشان کرد: انتخابات شورایاری‌ها یعنی قدرت را به مردم دادن و تصمیمات از پایین به بالا گرفته شود. این انتخابات برگزار و سبب شد تا شهروندان صدای قوی‌تری داشته باشند چرا که در واقع  نهادها در محله‌ها، صدای مردم خود هستند.  

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار