شهردار منطقه ۱۹ اعلام کرد: در راستای ایمن سازی ساختمان های پرخطر و ناایمن، فعالیت شناسایی و صدرو اخطار به مالکان آن‌ها انجام شده است.
کد خبر: ۹۱۰۰۸۴
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۴ 18 October 2020

شهرداری منطقه ۱۹، علی توکلی در جلسه کمیته ایمنی که با حضور نمایندگان آتش نشانی و مسئولان شهرداری این منطقه برگزار شد، با تأکید بر رفع خطر از ساختمان های ناایمن منطقه گفت: به همین منظور ضمن شناسایی این ساختمان ها و احصاء موارد خطرناک و ناایمن، اخطارهای لازم به منظور ایمن سازی ساختمان به آن ها صادر شده است.

وی با اشاره به بند ۱۴ ماده ۵۵ مبنی بر اتخاذ تدابیر مؤثر و اقدام لازم برای رفع خطر از بناهای ناایمن و پرخطر تصریح کرد: در همین راستا اقدامات قانونی برای رفع موارد اعلامی سازمان آتش نشانی و خمات ایمنی شهرداری تهران طی بازدید از این اماکن صورت می گیرد.

توکلی خواستار تسریع اقدامات مورد نیاز برای رفع خطر ساختمان های اولویت دار همچون پاساژ زنجانی شد و ادامه داد: مجتمع سهیل، سالن پذیرایی طوبی، گود جنب میدان ماهان و برخی از درمانگاه های شناسایی شده از دیگر بناهای ناایمن هستند که باید ضمن پیگیری های مستمر برای اجرای موارد ایمن سازی، اطلاع رسانی لازم نیز درخصوص ناایمن بودن این ساختمان ها انجام شود.

شهردار این منطقه جنوبی پایتخت یکی از مهمترین اقدامات مهم این منطقه را در بحث رفع خطر از ساختمان های ناایمن تخریب پاساژ توحید اعلام کرد که با اخذ مصوبه شورای تأمین اجرا و ضمن تأمین امنیت جانی شهروندان منجر به رفع گره ترافیکی خیابان شکوفه شد.

منطقه ۱۹ شهرداری در جنوب غربی پایتخت قرار دارد که دارای ۵ ناحیه و ۴۹ محله است.

این منطقه در منتهی الیه جنوبی شهر تهران و در مجاورت مناطق ۱۶، ۱۷، ۱۸ و ۲۰ قرار دارد.

منطقه ۱۹ شامل محله‌های متعددی است که خانی‌آباد، شهرک شریعتی، عبدل‌آباد، نعمت‌آباد، صالح‌آباد، دولتخواه از مهمترین محلات این منطقه است.

کوره‌های آجرپزی، بوستان ولایت، دانشکده شریعتی، دانشگاه آزاد شهر ری، دانشکده بین‌المللی دندانپزشکی پردیس، میدان تره بار مرکزی شهر تهران، بهشت زهرا(س)، مرقد مطهر امام راحل(ره) و مرکز خرید و فروش همگانی خودرو از اماکن مهم منطقه ۱۹ پایتخت محسوب می شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار