عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران به شهردار تهران برای تاخیر در راه‌اندازی و بازگشایی جمعه بازار پارکینگ پروانه تذکر داد.
کد خبر: ۹۱۲۲۶۹
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۱ 27 October 2020

«الهام فخاری» روز سه‌شنبه در دویست و چهل و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به عدم بازگشایی پارکینگ پروانه و تاخیر در بهره‌برداری از این جمعه بازار، اظهار داشت: پارکینگ‌پروانه ۲۰ سال فعالیت داشت و در هر هفته ۲۱ هزار نفر بازدیدکننده به آن مراجعه می‌کردند.

وی گفت: شهرت این جمعه بازار از مرزهای ایران فراتر رفته و گردشگران خارجی نیز در آن حضور می‌یافتند.

فخاری ادامه داد: پس از آن که با اعلام عدم ایمنی پارکینگ پروانه جمعه بازار پروانه تعطیل شد، شهردار تهران قول داده بود پس از پایان محدودیت‌های کرونایی این جمعه بازار دوباره فعال شود اما با اینکه محدودیت‌های پاساژها از اردیبهشت ماه گذشته رفع شد، اما وعده شهردار و استقرار جمعه بازار در پارک شهر عملی نشد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران وی با بیان اینکه قرار بود در اوایل آبان ماه و با ایجاد بازار تخصصی صنایع دستی در اراضی عباس آباد، هنرمندان پارکینگ‌پروانه نیز در این بازار مستقر شوند، گفت: به رغم وعده های داده شده اکنون از اوایل آبان ماه گذشته‌ایم اما هنوز این بازار تخصصی با ۱۴۰۰ غرفه، راه‌اندازی نشده‌است.

 وی تاکید کرد: تاخیر در راه اندازی جمعه بازار پروانه افزون بر آسیب به غرفه داران و فروشندگان موجب تعطیلی کارگاه های کوچک صنایع دستی شده و شهروندان نیز از این بازار محروم شده‌اند.

وی از شهردار تهران خواست در جهت راه اندازی مجدد پارکینگ‌پروانه تسریع کند.

اعضای شورای اسلامی شهر تهران در نشست امروز شورا، بررسی یک فوریت لایحه شهردار تهران در خصوص «اصلاح ماده 11 مصوبه بسته محرک در شرایط سخت اقتصادی و نیز در شرایط بحرانی ناشی از گسترش ویروس کرونا»،‌ بررسی پلاک های ثبتی باغات و فضای سبز و بررسی مصوبات چهل و هشتمین تا پنجاه و یکمین جلسه کمیسیون نام‎گذاری و تغییر نام اماکن و معابر عمومی شهر تهران را در دستور کار دارند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار