عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه برخی پیمانکاران حقوق کارگران را به موقع پرداخت نمی‌کنند و این ظلم است، خواست که پیمانکاران متخلف در لیست سیاه قرار گیرند.
کد خبر: ۹۱۲۲۷۰
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۲ 27 October 2020

«افشین حبیب زاده» روز سه‌شنبه در دویست و چهل و پنجمین جلسه شورا به شهردار تهران در خصوص تاخیر در پرداخت حقوق کارگران شهرداری تذکر داد و افزود: امروز ششم آبان است و هنوز تعداد قابل توجهی از کارگران پیمانکاران طرف قرارداد با شهرداری حقوق خود را دریافت نکرده‌اند.  

وی با تاکید بر اینکه عمده کارگران پیمانکاران طرف قرارداد با شهرداری حداقل‌بگیر هستند که دریافتی آنها حدود دو میلیون است، اظهار داشت: پرداخت حقوق دو میلیون تومانی کارگران حدود دو هفته طول می‌کشد؛ آیا این ظلم نیست؟ چه کسی مسئول رسیدگی به این امر است؟

وی با بیان اینکه این کارگران تحت امر شهرداری هستند که خانواده دارند و اجاره‌خانه پرداخت می‌کنند، اظهار داشت:  با توجه به گرانی‌ها خرید یک وعده مایحتاج عادی حداقل یک میلیون تومان هزینه دارد؛ چگونه می‌توان تصور کرد کارگری را که هم باید اجاره خانه بدهد و هم مایحتاج خانواده خود را تامین کند، با تاخیر حقوق دریافت کند؟  

وی با تاکید بر اینکه با پیمانکارانی که سر موعد حقوق کارگران را پرداخت نمی‌کنند باید برخورد شود و در لیست سیاه قرار بگیرند، بیان کرد: حقوق کارگران نهایتا باید در اول هر ماه پرداخت شود که اگر این امر رعایت نشود به شخصه از آن پیمانکاران شکایت خواهم کرد.

حبیب‌زاده به وضعیت نیروهای شهربان و حریم‌بان نیز اشاره کرد و گفت: نیروهای حریم‌بان و شهربان که قراردادشان از شرکت هادیان به قرارداد با شرکت‌های پیمانکاری تبدیل شده به شدت در تنگنا هستند که متاسفانه حقوق آنها در حوزه دستمزد، بیمه و مسائل بهداشتی رعایت نمی‌شود و اساسا رها شده‌اند.  

عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به تماس‌های مکرر نیروهای شهربان و حریم‌بان اظهار داشت: اگر حواسمان به این افراد نباشد پس نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم که خدمات خوبی از آنها دریافت کنیم البته این افراد به وظایف خود به خوبی عمل می‌کنند ولی این هم حدی دارد.

اعضای شورای اسلامی شهر تهران در نشست امروز شورا، بررسی یک فوریت لایحه شهردار تهران در خصوص «اصلاح ماده ۱۱ مصوبه بسته محرک در شرایط سخت اقتصادی و نیز در شرایط بحرانی ناشی از گسترش ویروس کرونا»،‌ بررسی پلاک‌های ثبتی باغ‌ها و فضای سبز و بررسی مصوبه‌های چهل و هشتمین تا پنجاه و یکمین جلسه کمیسیون نام‎گذاری و تغییر نام اماکن و معابر عمومی شهر تهران را در دستور کار دارند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار