کیفیت هوای پایتخت امروز - هجدهم آبان- از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه ای ۵۸ در شرایط سالم است.
کد خبر: ۹۱۵۲۰۶
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۶ 08 November 2020

میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸:۳۰ امروز -یکشنبه- بر روی شاخص ۹۱ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۵۸، ازن با شاخص ۲۵، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۷۷ و منواکسید کربن با شاخص ۲۳ بوده‌است.

ایستگاه اقدسیه صدرنشین هوای سالم

بر این اساس، ایستگاه‌های اقدسیه منطقه ۱ با شاخص ۵۸، پونک با شاخص ۶۲ و شریف منطقه ۲ با شاخص ۶۶ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رسانده‌اند.

ایستگاه فرمانداری شهر ری منطقه ۲۰ صدرنشین هوای آلوده

همچنین ایستگاه‌های فرمانداری شهر ری منطقه ۲۰ با شاخص ۱۱۱ ، پارک شکوفه منطقه ۱۴ با شاخص ۱۰۹ و پارک قائم منطقه ۱۸ با شاخص ۱۰۵ در همین مدت از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را داشتند. 

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده‌است.

۱۶۳ روز هوای ناسالم

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای سالم، ۱۶۳ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۵۳ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ٢ روز ناسالم برای همه گروه‌ها در تهران به ثبت رسیده‌است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار