رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: تولید اتوبوس های برقی در داخل کار پیچیده‌ای نیست چرا که اتوبوس سازهای خوبی داریم.
کد خبر: ۹۱۵۲۲۳
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۴ 08 November 2020

«محسن هاشمی» روز یکشنبه پس از  جلسه شورای شهر به سوالات  خبرنگاران پاسخ داد.

وی درباره تخصیص یک میلیارد دلار برای حمل و نقل عمومی گفت: این مبلغ تخصیص داده شده است و براساس مصوبات دولت ما دو میلیارد یورو مجوز داریم تا برای کلیه کلانشهرها واگن تامین شود، اما متاسفانه اجرائی نمی‌شود.  

هاشمی افزود: تامین ۱۹ هزار اتوبوس و ۴۶ هزار اتوبوس هم مصوبه دارد اما مشکلات کمبود ارزی و ریالی باعث شده است که این مصوبات اجرائی نشود و منظور ما این بود که مصوبات در حد این یک میلیارد دلار اجرائی شود.  

وی درباره تامین اتوبوس‌های برقی برای پایتخت نیز گفت: این کار پیچیده‌ای نیست چرا که اتوبوس سازهای خوبی داریم.  

هاشمی افزود: تفاوت اتوبوس برقی با دیزلی جایگزین شدن موتور برقی و باطری به جای سوخت است و با کمک تکنولوژی که در مپنا و برخی شرکت‌ها وجود دارد می‌توانیم به راحتی اتوبوس برقی بسازیم.  

وی گفت: در حال حاضر قیمت موتور برقی و باطری به دلیل تولید انبوه در جهان خیلی پایین آمده است.

به گفته وی،   قبلا اتوبوس‌های برقی دو برابر قیمت اتوبوس‌های دیزلی را داشتند اما اکنون این قیمت‌ها به هم نزدیک شده و صحیح نیست که اتوبوس دیزلی و گازی در شهر تهران داشته باشیم.

جلسه سه شنبه آتی مجازی برگزار نمی شود 

رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به دو سوال مبنی بر علت تعطیلی جلسه سه شنبه شورا و اینکه  در شهرداری شاهد اجرای مراسم‌های افتتاحیه هستیم و این یک تناقض در برخورد با مساله کرونا است گفت: تعطیلی جلسه بعد شورا به دو علت است.

وی افزود: در شورا تاکنون ۶ نفر از اعضا دچار کرونا شدند و چند مورد فوتی نیز داشتیم و اکنون در شورا یک دوم تا یک سوم کارمندان حضور پیدا می‌کنند و با توجه به تعداد دستوراتی که در کار داریم این تعطیلی را تقاضا کردم تا این دو هفته با کم کردن کارها کرونا را بتوانیم در شورا کاهش دهیم.  

هاشمی ادامه داد: برغم این موضوع جلسات مجازی را برگزار خواهیم کرد و سه شنبه جلسه مجازی برگزار می‌شود.

وی افزود: یکی از مباحث این است که آیا می‌توانیم در جلسات مجازی رای گیری داشته باشیم یا خیر. برخی از اعضا می‌گویند در جلسه مجازی می‌توانیم مصوبات داشته باشیم و برخی از اعضا مخالف آن هستند و در هر صورت اجازه نمی‌دهیم فعالیت شورا دچار مشکل شود.  

 رییس شورای اسلامی شهر تهران درباره جلسه هم اندیشی صبح امروز نیز گفت: این جلسه درمورد ساختار خود شورا صحبت شد.  

هاشمی ادامه داد: ساختار موجود در شورا مورد بحث است و آقای رسولی و دبیرخانه اجرایی روی آن کار کردند و نتایج کار مرکز مطالعات و مشاور امروز بررسی شد.  

مصوبات شورا
رییس شورای اسلامی شهر تهران در تشریح جلسه امروز شورا، اظهارداشت: امروز دستورات متنوعی از بحث ایجاد سازمان و تشکیلات جدید برای مسائل آب در شهر تهران گرفته تا معرفی کارشناسان برای عضویت در شورای سازمان‌ها مورد بررسی قرار گرفت و ۱۴ نفر به عنوان عضو شورای سازمان انتخاب شدند.  

وی گفت: در ادامه نامگذاری خیابان‌ها و معابر را در دستور کار داشتیم که در حدود ۶۰ درصد نامگذاری‌ها به درخواست خانواده شهدا و مربوط به شهدا بود.

وی افزود: همچنین تعدادی از شخصیت‌های جامعه پزشکی که از سوی وزارت بهداشت تقاضا شده بود، نامگذاری شدند.  

هاشمی با اشاره به اینکه چند مورد حسابرسی مربوط به سال ۹۳ نیز در دستور امروز قرار داشت، افزود: امروز گزارش معاونت حمل و نقل و ترافیک مربوط به سازمان حمل ونقل و ترافیک خوانده شد و در نهایت پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه برای بررسی حسابرسی این سازمان به تصویب رسید.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین