کیفیت هوای پایتخت امروز - بیست و چهارم آبان- از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه ای ۵۷ در شرایط سالم است.
کد خبر: ۹۱۶۴۷۰
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱ 14 November 2020

میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸:۳۰ امروز بر روی شاخص ۸۱ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۳۷، ازن با شاخص ۸، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۴۷ و منواکسید کربن با شاخص ۲۰ بوده‌است.

ایستگاه اقدسیه منطقه ۱ صدرنشین هوای پاک  

بر این اساس، ایستگاه‌های اقدسیه منطقه ۱ و ستاد بحران منطقه۷ هردو با شاخص ۲۵، پارک سلامت منطقه ۱۷ با شاخص ۳۴ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی جزو مناطق پاک بودند. 

ایستگاه شهرداری منطقه ۱۵ صدرنشین هوای سالم

همچنین ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۱۵ با شاخص ۸۰، پارک شکوفه منطقه ۱۴ با شاخص ۷۱ ،شهرداری  منطقه ۲۱ با شاخص ۷۰ در همین مدت از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را داشتند. 

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده‌است.

۱۵ روز هوای پاک از ابتدای امسال تاکنون

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۱۶۹ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۵۳ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ٢ روز ناسالم برای همه گروه‌ها در تهران به ثبت رسیده‌است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین