شهردار منطقه ۹ تهران گفت: در ضلع شمالی خیابان آزادی در منطقه ۹ تک درختهایی به صورت منظم کاشته شده که خودروها در فاصله این درختان پارک می شوند، طرحی که هم به افزایش فضای سبز و هم نظم در پارک خودروها منجر شده است.
کد خبر: ۹۱۹۲۰۴
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۲ 25 November 2020

سید مصطفی موسوی روز چهارشنبه در این باره گفت: طرحی توسط دفتر شهردار تهران و معاونت خدمات شهری ارائه شد مبنی بر اینکه درختان و فضای سبز خیابان آزادی افزایش پیدا کند و قرار شد که مشاور، مسیر بی آرتی وسط خیابان را کار کند و کناره‌های این خیابان را مناطق کار کنند.

وی با بیان اینکه ضلع شمال خیابان آزادی با ضلع جنوب آن در منطقه ۹ متفاوت است، افزود: به عنوان نمونه در ضلع جنوب توقف مطلقا ممنوع است ولی در ضلع شمال پارک خودرو وجود دارد، ضلع جنوب یک ردیف باغچه دارد ولی ضلع شمالی ندارد، همچنین عرض پیاده روها در ضلع جنوب نسبت به ضلع شمال بیشتر است.

موسوی ادامه داد: بر همین اساس با مجوز پلیس راهور، مقداری از خیابان کم و به مسیر دوچرخه اضافه شد و اگر در ضلع شمال نیز باغچه را کار می کردیم دیگر ماشین نمی توانست پارک کند و یک لاین کامل از خیابان آزادی کم می شد و مشکلات ترافیک ایجاد می‌کرد.

وی ادامه داد: بنابراین به این نتیجه رسیدیم که به جای ایجاد یک لاین فضای سبز، یک سری تک درخت‌ها به جای کاشته شدن در یک باغچه سرتاسری، در فاصله استاندارد پارک خودروها کاشته شود تا خودروها وسط این تک درخت ها پارک کنند.

به گفته شهردار منطقه ۹، این جای پارک ها که رنگ آمیزی نیز شده، به یکی از منظم‌ترین جای پارک های شهر تهران تبدیل شده است.

ایجاد بازارهای هفتگی در خیابان اجتماعی استاد معین

وی در ادامه به پروژه خیابان اجتماعی استاد معین به عنوان یکی دیگر از پروژه‌های انسان‌محور این منطقه اشاره کرد و گفت: این پروژه که سال ها بلاتکلیف مانده بود، با همکاری وزارت دفاع و ارتش با شهرداری و تلاش سازمان املاک و مستغلات اجرا شد، البته قبلاً بخش قابل توجهی از آن انجام شده بود ولی اختلافات به طور کامل حل نشده بود تا دیوارها برداشته و پروژه تکمیل شود.

وی افزود: این پروژه با این فرض که در آینده خود پادگان جی بارگذاری می شود به صورت چهار بانده طراحی شد اما در حال حاضر که این بارگذاری انجام نشده، محاسبه کردیم که به لحاظ ترافیکی نیاز به این چهار باند وجود ندارد و دو باند از این خیابان از روز افتتاح بسته و به پیاده‌رو اختصاص داده شد.

موسوی اضافه کرد: در مقاطع مختلف برنامه‌های گوناگونی در آن اجرا شد و هر برنامه‌ای که در مناسبت‌های مختلف به فضای باز نیاز داشته باشد در آن برگزار می‌شود، به عنوان مثال در هفته دفاع مقدس، یکی از برنامه‌های سپاه در آن برگزار شد.

وی با بیان اینکه در کف این محوطه یک سری از بازی های بچه ها طراحی شده است، ادامه داد: بعد از پایان کرونا برنامه های دیگری نیز در آن برگزار می‌شود از جمله اینکه هر جمعه در این خیابان یک برنامه اجتماعی فرهنگی خواهیم داشت و  همچنین بعضی از بازارهای هفتگی و روز بازارها که به مرور در تهران کمرنگ شده در این نقطه و محدوده اجرا خواهد شد.

به گزارش ایرنا، منطقه ۹ شهرداری تهران در غرب شهر تهران قرار دارد، این منطقه از ۲ ناحیه تشکیل شده و دارای هشت محله است که ناحیه یک شامل سه محله و ناحیه ۲ شامل پنج محله است.
خیابان آذری، مهرآباد شمالی و جنوبی، ۳۰ متری جی، یافت‌آباد، ۲۰ متری شمشیری، ۲۱ متری جی، بلوار استاد معین، تهرانسر و پل ساوه از محله‌های منطقه ۹ است و فرودگاه مهرآباد، پادگان جی، پارک المهدی از مهمترین اماکن این منطقه به شمار می رود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار