معاون نظارت وبازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) تهران گفت: طی ۷۲ ساعت گذشته ۶۵ واحد صنفی به دلیل تخلف عرضه خارج از شبکه و گران‌فروشی و ۱۴ واحد به دلیل رعایت نکردن نکات بهداشتی پلمب شد.
کد خبر: ۹۲۰۶۱۸
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۴ 01 December 2020

به گزارش تابناک تهران از سازمان صمت استان  «سعید محمدی‌پور» روز سه‌شنبه افزود: با اجرای طرح تنظیم بازار مرغ و برخورد با متخلفان از هشت تا ۱۰ آذر ماه بیش از ١٣٦٥ بازرسی از واحدهای صنفی تولیدی و توزیعی مربوط به مرغ انجام و از این تعداد، ۴۳۲ پرونده تخلف به ارزش ۴۶۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تنظیم و به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

وی ادامه داد: بر اساس دستور قضایی و با هماهنگی پلیس اقتصادی در سه روز گذشته ۶۵ واحد صنفی به دلیل تخلف عرضه خارج از شبکه و گران‌فروشی و ۱۴ واحد به دلیل رعایت نکردن نکات بهداشتی پلمب شده است.

معاون بازرسی و نظارت سازمان با اشاره به عرضه مرغ به قیمت مصوب در مراکز  خرده فروشی در سطح شهر تاکید کرد که فروش بالاتر از این قیمت تخلف گران‌فروشی است و با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.

محمدی‌پور گفت: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده تخلف صنفی مراتب به سامانه ۱۲۴ گزارش دهند.

به گزارش ایرنا از هفته گذشته قیمت مرغ گرم در خرده فروشی‌های سطح شهر تهران به بیش ۳۰ هزارتومان رسید و این در حالیست که اواخر مهر ماه کارگروه تنظیم بازار استان تهران قیمت هر کیلوگرم مرغ گرم را ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان تصویب کرده بود، در نهایت مقرر شد برای تنظیم بازار این محصول، مرغ منجمد به قیمت هر کیلو ۱۵ هزار تومان در فروشگاه‌های زنجیره‌ای، میادین میوه و تره بار و واحدهای صنفی توزیع کننده مرغ و مرغ گرم به قیمت کیلویی ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان در میدان اصلی و اقماری میوه و تره باره شهرداری توزیع شود و سهم استان تهران روزانه تا سقف ٣٠٠ تن مرغ گرم تعیین شده است.

همچنین روز گذشته اعلام شد که واحدهای دریافت کننده سهمیه مرغ ملزم به نصب بنر با قیمت مصوب ١٨ هزار و ٥٠٠ تومان شده‌اند و تولیدکنندگان نیز باید اطلاعات تولید، خرید و فروش این کالا را در سامانه جامع تجارت ثبت و رصد کنند، سهمیه واحدهای صنفی نیز از طریق معرفی اتحادیه با ارائه لیست روزانه تائید شده و با نظارت کامل بر تحویل گوشت مرغ با نرخ مصوب تحویل خواهد شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار