رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از دستگیری ۲ کلاهبردار که برای فرار از پرداخت مالیات، شرکت‌های صوری به نام مال باختگان تاسیس کرده بود خبر داد و گفت: این افراد به نام مال باختگان سه میلیارد تومان بدهی مالیاتی فراهم کرده‌اند.
کد خبر: ۹۲۳۵۳۹
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۱ 12 December 2020

سرهنگ علی  ولی پور گودرزی روز شنبه در این باره اظهار داشت: ۲۵ مرداد امسال شهروندی با در اختیار داشتن شکوائیه ای با موضوع فرار مالیاتی به پلیس امنیت اقتصادی مراجعه و اظهار داشت، بدون اینکه خرید و فروشی داشته باشد با نام وی مقدار فراوانی کالا توسط افراد ناشناسی خریداری و سپس فروخته شده و اکنون اداره مالیات طی ارسال نامه ای، خواستار مطالبه مالیات معامله های انجام شده است.

وی بیان کرد: تیمی از کارآگاهان بررسی موضوع را بر عهده گرفتند و مشخص شد، شاکی در مقطعی از زمان به علت مشکلات مالی، مدارک هویتی خود را در اختیار یکی از دوستانش به نام «شاهین» به امید دریافت وام قرض الحسنه قرار داده و پس از دادن وکالتنامه به وام دهنده و واریز مبلغی اندک از سوی وی، دیگر وام دهنده پاسخگوی تلفن شاکی نبوده است.

رئیس امنیت اقتصادی عنوان کرد: در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی به دست آمد، «شاهین» با شناسایی افراد کم سواد و یا بی سواد و دارای مشکلات مالی به بهانه پرداخت وام قرض الحسنه به آنان مدارک هویتی مال باختگان را دریافت و در اختیار فردی به نام «مرتضی» قرار داده و این  فرد نیز با تاسیس شرکت های صوری به نام مال باختگان و جعل فاکتورها، معاملات را انجام داده و بدین ترتیب منجر به بدهی مالیاتی به میزان حدود سه میلیارد تومان برای این افراد شده است.

این مقام انتظامی عنوان کرد: نتیجه تحقیقات انجام شده به مرجع قضائی منعکس و دستگیری متهمان در دستور کار قرار گرفت و ماموران موفق شدند در ماه جاری هر ۲ متهم را در ۲ عملیات پلیسی در مخفیگاهشان دستگیر و برای تحقیقات تکمیلی به پلیس امنیت اقتصادی انتقال دهند.

گودرزی با اشاره به اینکه هر ۲ متهم در تحقیقات پلیسی به جرم ارتکابی اعتراف کردند، گفت: آنها برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

جاعل لوگوی اعتماد Enamad شناسایی شد

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات از شناسایی و دستگیری فردی که با راه‌اندازی یک سایت خرید و فروش کالا نشان نماد اعتماد الکترونیکی را جعل و از کاربران فضای مجازی کلاهبرداری می کرد، خبر داد و گفت: متهم مردی ۳۳ ساله بود.

سرهنگ داود معظمی گودرزی افزود: کارشناسان پلیس فتا با رصد و پایش مستمر فضای مجازی سایتی را در فضای مجازی شناسایی کردند که نشان نماد اعتماد الکترونیکی را جعل کرده بود.

وی بیان داشت: در بررسی‌های انجام‌شده مشخص شد این سایت با طراحی جعلی نماد اعتماد،   مراجعه کنندگان را جلب و طی خرید اینترنتی از شهروندان  کلاهبرداری  می کرده است.

رئیس پلیس فتا عنوان کرد: با تلاش کارشناسان پلیس فتا و انجام اقدامات اطلاعاتی مدیر سایت که مردی ۳۳ ساله بود شناسایی و با شناسایی هویست و  مخفیگاه وی در یکی از محله های جنوب تهران، متهم با هماهنگی های قضائی دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد.  

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه متهم پس از تشکیل پرونده و تحقیقات تکمیلی به مرجع قضائی معرفی شد، افزود: شهروندان هنگام خرید اینترنتی روی تصویر لوگوی نماد اعتماد الکترونیکی کیلک کنید تا صفحه مجوز فروشگاه اینترنتی را  مشاهده  و مطمئن شوید که صفحه‌ مزبور، صفحه اصلی مرورگر شماست نه یک عکس و تصویر از یک مرورگر.

سرهنگ گودرزی ابراز داشت: صفحه ای که مجوز دارد حتما باید با آدرس enamad.ir  آغاز شده باشد و حتما آدرس اینترنتی (URL) سایت فروشگاه یا بازار الکترونیکی با آدرسی که در این صفحه معرفی می‌شود باید یکسان باشد.

این مقام سایبری تاکید کرد: حتما در خریدهای اینترنتی از فروشگاه‌هایی خرید کنند که دارای نماد اعتماد الکترونیکی باشند و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه و یا مشاهده جعل Enamad در فضای مجازی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

 پلمب کافه رستوران های متخلف در خیابان مطهری و سعادت آباد

پلیس تهران اعلام کرد: کافه رستوران های متخلف در خیابان مطهری و محله سعادت آباد با دستور قضائی پلمب شدند.

شامگاه گذشته بیست و یکم آذرماه، مأموران نظارات بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران  خبری مبنی بر عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی، عرضه و استعمال قلیان در کافه رستوران های خیابان مطهری و  محله سعادت آباد، دریافت کردند و برای بررسی موضوع دو تیم از ماموران این پلیس به نشانی های اعلامی مراجعه کردند.

تحقیقات پلیسی حکایت از این داشت،   متصدی رستوران ها با نیمه باز کردن کافه رستوران،   بدون توجه به پروتکل های بهداشتی، واحد صنفی شان را در اختیار مشتریان مغازه قرار داده اند که موجب اعتراض مردمی را فراهم کرده  اند.

نتیجه تحقیقات انجام شده به مرجع قضائی منعکس و دستور دستگیری متصدی هر دو  واحد صنفی متخلف اخذ و با دستور قضائی هر دو کافه رستوران پلمب شد.

گفتنی است، با پلمب کافه رستوران ها هر دو متصدی متخلف برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.

کشف ۵۶ دستگاه وسیله نقلیه مسروقه

 فرمانده یگان امداد از کشف ۱۹ دستگاه وسیله نقلیه مسروقه و ۳۷ دستگاه خودرو تحت تعقیب در ۴۸ساعت گذشته توسط نیروهای این یگان خبر داد و گفت: رانندگان این تعداد وسایل مسروقه دستگیر شدند.

سرهنگ دلاور القاصی مهراظهار کرد: تیم های مختلفی از نیروهای یگان امداد متشکل از واحد های گشت موتورسوار  و خودرویی و نیروهای پاس پیاده برای تامین  امنیت عمومی شهروندان  به کلانتری های سطح شهر اعزام شدند.

وی افزود: ماموران پس از راه اندازی چندین واحد تخصصی گشت زنی و انجام گشت های انتظامی به صورت همزمان در سطح شهر موفق شدند، ۱۳دستگاه خودرو مسروقه، ۳۷ دستگاه خودرو تحت تعقیب و ۶ دستگاه موتور سیکلت مسروقه را  در کمتر از ۴۸ساعت کشف و رانندگان آن را دستگیر  کنند.

فرمانده یگان امداد تهران افزود:  پس از تشکیل پرونده اولیه و انجام تحقیقات مقدماتی، متهمان پرونده به همراه اموال کشف شده به کلانتری محل تحویل شدند.  

اعتراف ۲ سارق به ۱۰۰ فقره زورگیری

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری ۲ سارق و کشف ۱۰۰ فقره سرقت خبر داد و گفت: سارقان با مجروح کردن مال باختگان زورگیری می کردند.

سرهنگ کارآگاه علی کنجوریان در تشریح این خبر اظهار کرد: بیستم مهرماه خانمی ۲۸ ساله با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ تماس و اعلام کرد، در حال پیاده شدن از خودرو بودم که راکب و ترک نشین یک دستگاه موتورسیکلت آپاچی سفید رنگ به من نزدیک شدند و ترک نشین آن که  جوانی حدودا ۳۰ ساله بود با مشت به صورتم زد و گوشی تلفن همراهم را سرقت و از محل گریختند.

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران عنوان کرد: با استعلام شماره پلاک موتورسیکلت مشخص شد، متعلق به یک نمایندگی موتورسیکلت در حوالی خیابان هفده شهریور است.

وی افزود: با حضور کارآگاهان در نمایندگی، مالک فروشگاه اعلام کرد، موتورسیکلت را دو ماه قبل به شخصی به نام «اسماعیل» ساکن خیابان مولوی فروخته و خریدار به علت بدهی تاکنون برای تنظیم سند مراجعه نکرده است.

این مقام انتظامی با بیان اینکه در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی، شاکی با مشاهده چهره سارق اظهار کرد، همین فرد ترک نشین موتورسیکلت بود، افزود: در رصدهای اطلاعاتی مشخص شد «اسماعیل» از سارقان سابقه دار با ۱۴ فقره سابقه کیفری است و در ۶ ماه گذشته با تشکیل باندی دو نفره در محدوده  جنوب شرق تهران موبایل قاپی می کند.

کنجوریان ابراز داشت: با شناسایی مخفیگاه متهم و هماهنگی های قضائی، اولین متهم پرونده پس از چند شبانه روز تلاش بی وقفه  در  بیست و هشتم آبان ماه امسال در یک عملیات موفق پلیسی در مخفیگاهش دستگیر و موتورسیکلتی که متهم در سرقت ها استفاده می کرده، توقیف و به پارکینگ انتقال یافت.

این مقام پلیسی با اشاره به اینکه اسماعیل در بازجویی های پلیسی پس از مواجهه با شاکیان و ارائه عکس و فیلم های بدست آمده از صحنه سرقت به جرم ارتکابی اعتراف کرد، افزود: متهم اظهار کرد، ۶ ماه قبل با شخصی به نام «بختیار» در محدوه «افسریه» آشنا شدم و با تشکیل باند ۲ نفره تاکنون ۱۰۰ فقره تلفن همراه سرقت کرده است.

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران با بیان اینکه با شناسایی مخفیگاه دومین متهم پرونده، وی نیز در دوم آذر ماه جاری دستگیر شد، افزود: متهمان اظهار کردند، گوشی های مسروقه را در خیابان مولوی به افراد عبوری فروخته و پول به دست آمده را صرف تامین مصرف مواد مخدر کرده اند.

وی گفت: تا کنون ۸۰ تن از مال باختگان شناسایی و متهمان با صدور قرار تامین مناسب برای کشف جزئیات پرونده در اختیار این پایگاه قرار دارند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار