نماینده هیات حل اختلاف:
نماینده هیات حل اختلاف استان تهران نسبت به انتشار فهرستی مبنی بر تعداد بازداشت‌شدگان شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی شهرهای این استان در شبکه‌های اجتماعی، واکنش نشان داد و آن را خلاف واقعیت عنوان کرد.
کد خبر: ۹۲۹۱۹۱
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۲ 03 January 2021

 

موسی رضازاده توضیح داد: در دوره پنجم گمانه‌زنی هایی درباره بازداشت شهردار، کارمندان و اعضای شوراهای استان و شهر تهران با هدف تخریب فعالیت مدیریت شهری این دوره مطرح و در این راستا فهرستی با عنوان "تعداد شهرداران، کارمندان شهرداری و اعضای شورای شهر دستگیر شده در شهرهای استان تهران" منتشر شد که پایه منطقی ندارد و تعداد افراد مطرح شده در این فهرست با آمار اعلام شده متفاوت است.

وی با بیان اینکه مشکل برخی افرادی که در فهرست به عنوان بازداشت شده عنوان شده‌اند، با احضار به دادگاه رفع شد، گفت: برخی از این افراد در دادگاه تبرئه شدند و علت بازداشت برخی دیگر هم به دلایل مختلفی همچون مساله بدهی یا مهریه بود که ارتباطی با جایگاه شغلی آن‌ها ندارد.

به گفته رضازاده، البته بخشی از این دستگیری ها هم مربوط به تخلفات اعضا در ادوار گذشته است و در حال حاضر دستگاه قضایی به آن رسیدگی می‌کند.

وی با تاکید براینکه هدف از انتشار این فهرست در آستانه  ششمین دوره از انتخابات شوراهای شهر و روستا تخریب جایگاه شورا و تشویش افکار عمومی است، اظهار کرد: علت دستگیری عضو شورای شهر شریف آباد و ۲ کارمند شهرداری نسیم شهر مسائل غیرشغلی بود که هر فردی در هر سمت و جایگاهی می‌تواند به این مشکلات دچار شود.

رضازاده افزود: همچنین در این فهرست عنوان شده که چهار شهردار در شهریار بازداشت شده‌اند که بر اساس استعلامی که گرفته شد فقط یک شهردار بازداشت شده است و برخی از اعضای شورای شهر رباط کریم و پرند تبرئه شدند و فقط یک یا ۲ نفر از آن‌ها محکوم شدند و از این رو آمار منتشر شده در فهرست مورد اشاره خلاف واقعیت است.

وی خاطرنشان کرد: در گلستان هم فرد بازداشت شده قرار بود به عنوان سرپرست شهرداری معرفی شود که همان روز اول بازداشت شد و حتی یک روز هم در سمت خود نبود.

رضازاده اضافه کرد: در این فهرست نام اسلام شهر با سه بازداشتی در شورای شهر و کارمندان آمده که هیچ بازداشتی به ثبت نرسیده است و تعداد بازداشت شدگان کارمندان شهرداری پاکدشت کمتر از آن رقمی است که در فهرست مطرح کرده‌اند.

نماینده هیات حل اختلاف استان تهران ادامه داد: حال این برداشت می‌شود که این فهرست و جریان‌سازی‌ها با هدف تخریب این دوره از مدیریت شهری منتشر شده است و این در حالی است که در وضعیت کنونی باید با همکاری یکدیگر روندی را ایجاد کنیم که در انتخابات پیش رو تمامی مردم حضور یابند و انتخابات سال ۱۴۰۰ تبلور خواست همه شهروندان و هموطنان باشد.

به گزارش ایرنا، در روزهای گذشته فهرستی از بازداشتی های مدیریت های شهری استان تهران در فضای مجازی منتشر شده است که بر اساس آن، ۶ شهردار، ۱۸ عضو شورای شهر و ۳۴ کارمند شهرداری در دوره پنجم شوراها بازداشت شده اند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار