وضعیت کیفیت هوا در شهرستان‌های ورامین، قرچک، پیشوا و پاکدشت در شرایط ناسالمی قرار دارد که باعث گلایه شهروندان و درخواست از مسئولان جهت رفع مشکل شده است.
کد خبر: ۹۲۹۱۹۷
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰ 03 January 2021

 

آغاز فصل سرما همیشه همراه با افزایش آلودگی هوا بوده و امسال نیز موضوع آلودگی هوای پایتخت به قدری مطرح است که مسئولان از احتمال تعطیلی پایتخت را مطرح می‌کنند، درحالی‌که وضعیت هوای برخی شهرستان‌های استان تهران نیز بهتر از کلانشهر تهران نیست.

مراجعه به نرم افزار کیفیت هوای مورد تأیید محیط زیست نیز شرایط مناسبی را برای شهرستان‌های اطراف تهران نشان نمی‌دهد، به طور مثال بامداد روز دوشنبه 14 دی‌ماه شاخص هوای ورامین 179، پیشوا 174، قرچک 176 و پاکدشت 165 را نشان می‌دهد، اما اگر کمی به شاخص‌ها دقت کنیم وضعیت کیفیت هوای هر 4 شهرستان ناسالم است و اقدامی نیز جهت تعطیلی یا تمهیدات دیگر اندیشیده نشده است.

وضعیت آلودگی هوای این شهرستان‌ها و درخواست‌های مردمی مسئله‌ای نبود که از آن به‌سادگی بتوان گذشت و اظهارات معاون مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست در برنامه تهران 20 باعث گلایه مجدد شهروندان و درخواست پیگیری وضعیت هوای دشت ورامین از خبرنگار تسنیم شد.

داریوش گل‌علیزاده در برنامه تهران 20 با موضوع استفاده از مازوت در نیروگاه‌های اطراف تهران اعلام کرده است که نیروگاه‌های تهران گاز نمی‌سوزانند و نیروگاه دماوند در شهرستان پاکدشت از سوخت مازوت استفاده می‌کند.

معاون مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست در پاسخ به مجری برنامه در رابطه با آلودگی این نیروگاه ابراز داشته که آلودگی این نیروگاه به سمت تهران نمی‌آید و به دلیل اینکه باد غالب به سمت تهران نیست، لذا پاکدشت، قرچک و ورامین را آلوده می‌کند.

حال با وجود افزایش پیام‌های مختلف و تأمل برانگیز مردم در فضای مجازی، شهروندان خواهان تدبیر مسئولان جهت بررسی مشکلات آلودگی هوا در دشت ورامین هستند و انتظار می‌رود مسئولان نیز تمهیداتی را برای برطرف سازی آلودگی هوای این 4 شهرستان داشته باشند زیرا که هوای ناسالم منطقه موجب نارضایتی شهروندان شده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار