کیفیت هوای پایتخت امروز -چهارم بهمن- از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص ۶۴ در شرایط سالم یا همان قابل قبول است.
کد خبر: ۹۳۴۲۸۰
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۱ 23 January 2021

 

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸:۳۰ امروز بر روی شاخص ۵۲ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۴۳، ازن با شاخص ۱۹، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۵۰ و منواکسید کربن با شاخص ۲۱ بوده است.

۳ ایستگاه با شاخص هوای پاک

بر این اساس،ایستگاه‌های پونک، گلبرگ منطقه ۸ و مسعودیه منطقه ۱۵ هر سه با شاخص ۵۵ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رسانده و در شرایط پاک قرار داشتند.

پارک سلامت منطقه ۱۷ در شرایط سالم

همچنین ایستگاه‌های پارک سلامت منطقه ۱۷ با شاخص ۷۷، شهرداری منطقه ۱۰ با شاخص ۷۶ و شهرداری منطقه ۲۱ با شاخص ۷۵ از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کردند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

۱۸۸ روز هوای سالم در تهران

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۱۸۸ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۹۱ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ۱۵ روز ناسالم برای همه گروه ها در تهران به ثبت رسیده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار