شهردار تهران:
پیروزحناچی شهردار تهران از آغاز طرح ممیزی یک میلیون قطعه(پارسل) ساختمانی پایتخت خبر داد و گفت: در مرحله نخست این طرح، ۶۰ درصد املاک موجود در مناطق متراکم مورد توجه قرار می گیرند.
کد خبر: ۹۳۴۲۸۶
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۵ 23 January 2021

 

وی روز شنبه در حاشیه رونمایی از این طرح به خبرنگاران توضیح داد: براساس قانون عمران و نوسازی شهری مصوبه سال ۱۳۴۷ شهرداری ها موظفند هر پنج سال ممیزی انجام بدهند.

وی با بیان اینکه آخرین ممیزی شهر تهران سال ۱۳۹۰ انجام شد، گفت: طبیعتا داشتن اطلاعات به روز از تحولاتی که در شهر اتفاق افتاده و پیمایش میدانی آنها برای درج، از اهداف این برنامه است.

به گفته حناچی، در ششمین طرح ممیزی تهران شناسایی املاک، کاربری و تغییرات آنها و همه اطلاعاتی که حوزه های مختلف نیاز است به صورت میدانی جمع آوری می شود؛ در واقع این کار یک فرصتی برای بروز رسانی اطلاعات است که براساس آن تصمیم گیری کنیم.

شهردار تهران ادامه داد: از ویژگی اجرای طرح ممیزی امسال این است که در این دوره نیرویی از بیرون جذب نشده و از شرکت های همکار در مناطق مختلف تهران و دفاتر خدمات و شرکت فن آوران برای جمع آوری اطلاعات استفاده می کنیم.

وی افزود: آخرین ممیزی تهران سال ۸۷ شروع و سال ۹۰ تمام شد؛ سال گذشته قرار بود این طرح اجرا شود که بدلیل شیوع کرونا و اینکه باید ماموران ما به درب منازل مردم مراجعه کنند، با تاخیر افتاد.

حناچی یادآور شد: طبق قانون قرار است هر ۵ سال این اطلاعات رِفرش شود و ما با استفاده از توان ۲۰۰ نفر از بخش خصوصی و ۱۰۰ نفر از پرسنل شهرداری آن را اجرا می کنیم.

وی خاطرنشان کرد: قطعا اطلاعات ممیزی پایه اخذ عوارض است و نوع کاربری املاک، زمان ساخت، کیفیت ساخت در عوارض تاثیر دارد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار