کیفیت هوای پایتخت امروز -بیست و یکمین روز بهمن- با کاهش غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه ای ۹۲ در شرایط سالم یا همان قابل قبول است.
کد خبر: ۹۳۹۲۸۶
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۳ 09 February 2021

 

میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸:۳۰ امروز بر روی شاخص ۱۲۲ در شرایط ناسالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۷۱، ازن با شاخص ۱۹، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۹۵ و منواکسید کربن با شاخص ۴۱ بوده است.

ایستگاه مسعودیه منطقه ۱۵ صدرنشین هوای سالم

بر این اساس، ایستگاه‌های مسعودیه منطقه ۱۵ با شاخص ۵۲، دانشگاه شهید بهشتی منطقه ۱ با شاخص ۷۴ و شهرک چشمه منطقه ۲۲ با شاخص ۷۶ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی جزو مناطق سالم بودند.

ایستگاه شریف منطقه ۲ در شرایط ناسالم

همچنین ایستگاه‌های شریف منطقه ۲ با شاخص ۱۵۶، پیروزی منطقه ۱۳ با شاخص ۱۵۵و تربیت مدرس منطقه ۶ با شاخص ۱۵۴ در همین مدت از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را داشتند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

۱۵ روز هوای پاک از ابتدای امسال تاکنون

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۱۹۵ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۱۰۱ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ۵ روز ناسالم برای همه گروه ها در تهران به ثبت رسیده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار