کیفیت هوای پایتخت امروز /چهارشنبه/ ۲۲ بهمن ماه با کاهش غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در شاخص لحظه‌ای ۷۱ در شرایط سالم یا همان قابل قبول است.
کد خبر: ۹۳۹۶۲۷
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۳ 10 February 2021

 

همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۹ امروز بر روی شاخص ۱۰۷ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۶۸، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۹۷ و منواکسید کربن با شاخص ۴۵ بوده است.

ایستگاه مسعودیه منطقه ۱۵ صدرنشین هوای پاک

بر این اساس، ایستگاه‌ مسعودیه منطقه ۱۵ با شاخص ۴۹ تنها ایستگاه در شرایط پاک است همچنین پونک با شاخص ۶۲ و دانشگاه شهید بهشتی منطقه یک با شاخص ۶۷ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی جزو مناطق سالم بودند.

ایستگاه فرمانداری شهرری در شرایط قرمز

همچنین ایستگاه‌های فرمانداری شهرری منطقه ۲۰ با شاخص ۱۵۷، شهرداری منطقه ۱۵ با شاخص ۱۵۵ و پیروزی منطقه ۱۳ با شاخص ۱۴۲ در همین مدت از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را داشتند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۱۹۵ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۱۰۲ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و پنج روز ناسالم برای همه گروه ها در تهران به ثبت رسیده است.

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار