کیفیت هوای پایتخت امروز - ششم اسفند- از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص ۷۶ در شرایط سالم یا همان قابل قبول است.
کد خبر: ۹۴۳۴۸۲
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۷ 24 February 2021

 

به گزارش ایرنا بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۰:۳۰ امروز بر روی شاخص ۶۰ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۴۴، ازن با شاخص ۲۶، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۵۶ و منواکسید کربن با شاخص ۲۳ بوده است.

فرمانداری شهرری منطقه ۲۰ در شرایط سالم

بر این اساس،ایستگاه‌های فرمانداری شهر ری منطقه ۲۰ با شاخص ۸۵، شهرداری منطقه ۲۱ با شاخص ۸۱ و شهرداری منطقه ۱۵ با شاخص ۷۳ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رسانده و جزو مناطق سالم بود.

مسعودیه منطقه ۱۵ در شرایط پاک

همچنین ایستگاه‌های مسعودیه منطقه ۱۵ با شاخص ۲۲، دانشگاه شهید بهشتی منطقه ۱ و شهرک چشمه منطقه ۲۲ هر دو با شاخص ۴۳ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را ثبت کردند و در شرایط پاک بود.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

۲۰۹ روز هوای سالم در تهران

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۲۰۹ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۱۰۲ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ۱۵ روز ناسالم برای همه گروه ها در تهران به ثبت رسیده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار