کیفیت هوای پایتخت امروز -سیزدهم اسفند- با افزایش غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۸۷ در شرایط سالم است.
کد خبر: ۹۴۵۴۹۲
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۰ 03 March 2021

 

به گزارش تابناک تهران به نقل از ایرنا بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸:۳۰ امروز بر روی شاخص ۹۰ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۵۳، ازن با شاخص ۳۰، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۶۵ و منواکسید کربن با شاخص ۲۷ بوده است.

ایستگاه پونک صدرنشین هوای سالم

بر این اساس، ایستگاه‌های پونک و دانشگاه شهید بهشتی منطقه ۱ هر دو با شاخص ۵۳ و مسعودیه منطقه ۱۵ با شاخص ۵۸ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با کمترین آلایندگی جزو مناطق سالم بودند.

ایستگاه فرمانداری شهر ری منطقه ۲۰ در شرایط ناسالم

همچنین ایستگاه‌های فرمانداری شهر ری منطقه ۲۰ با شاخص ۱۰۷، شهرداری منطقه ۱۵ با شاخص۹۶ و شهرداری منطقه ۲۱ با شاخص ۹۳ در همین مدت از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را داشتند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

۱۵ روز هوای پاک از ابتدای امسال تاکنون

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۲۱۴ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۱۰۳ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ۵ روز ناسالم برای همه گروه ها در تهران به ثبت رسیده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار