استاندار تهران با انتقاد از روند کند جمع آوری کودکان خیابان در تهران گفت: آمارها رضایت بخش نیست و اداره کل بهزیستی از شهریور ماه تاکنون روزانه ۲ کودک خیابان را جمع آوری کرده است.
کد خبر: ۹۴۵۴۹۹
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۰ 03 March 2021

 

انوشیروان محسنی بندپی صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از شهریور ماه سال جاری طرح جمع آوری کودکان خیابانی در تهران کلید خورد و در سه مرکز غربالگری که مجهز به اسکن عنبیه چشم برای شناسایی این کودکان بودند این کودکان ساماندهی شدند در مجموع تعداد ۶۲۴ کودک جمع آوری شدند که از این تعداد ۵۲۴ کودک اتباع و الباقی ایرانی بودند.

محسنی بندپی افزود: روند اجرای طرح جمع آوری کودکان خیابان در شهر تهران که از شهریور ماه آغاز شد کند است و هفته آینده جلسه‌ای با محوریت فرمانداری تهران برای هم افزایی بین دستگاه‌های متولی برگزار خواهد شد.

استاندار تهران گفت: تعداد ۴۴۸ کودک از مراکز اسکان موقت و غربالگری ترخیص شدند اما برخی کودکان اتباع به صورت غیرقانونی در ایران حضور دارند و همین کار را دشوار می‌کند.

وی بیان داشت: در حال حاضر ۵۲ کودک اتباع در مرکز اسکان موقت حضور دارند واز تعداد ۴۴۸ کودک ترخیص شده ۱۲ کودک مجدداً بازگشت به خیابان داشتند که از این تعداد ۳ کودک ایرانی بودند.

محسنی بندپی اظهار داشت: در ایام منتهی به پایان سال قطعاً با حجم زیادی از کودکان خیابان در تهران مواجه خواهیم بود و با توجه به تکمیل ظرفیت و محدودیت مراکز غربالگری تهران باید در این خصوص پیش بینی‌های لازم صورت گیرد.

وی گفت: آمار جمع آوری کودکان کار رضایت بخش نیست و اداره کل بهزیستی به طور میانگین از شهریور ماه تاکنون روزانه دو کودک خیابان را جمع آوری کرده است و در سال ۹۶ تعداد ۱۵۰۰ کودک خیابان در شهر تهران جمع آوری شد و در حالی که بهزیستی استان مراکز غربالگری فعلی را نیز در اختیار نداشت.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار