کیفیت هوای پایتخت امروز -چهاردهم فروردین ماه - از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص ۸۴ در شرایط سالم است.
کد خبر: ۹۵۲۴۶۹
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۷ 03 April 2021

 

به گزارش تابناک تهران بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای پایتخت، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۰ امروز بر روی شاخص ۸۱ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۵۸، ازن با شاخص ۵۵، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۴۸ و منواکسید کربن با شاخص ۲۲ بوده است.

ایستگاه اقدسیه در وضعیت سالم

بر این اساس،ایستگاه‌های اقدسیه منطقه ۱ با شاخص ۵۸، پونک با شاخص ۶۰ و شهرداری منطقه ۲ با شاخص ۶۲ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رسانده و جزو مناطق سالم بود.

ایستگاه شریف منطقه ۲ در آستانه ناسالم

همچنین ایستگاه‌های شریف منطقه ۲ با شاخص ۹۸، شهرداری منطقه ۱۱با شاخص ۸۷ و پارک قائم منطقه ۱۸ با شاخص ۸۵ از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کردند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

سال گذشته، ۱۶ روز هوای پاک، ۲۲۶ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۱۰۷ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ۱۶ روز ناسالم برای همه گروه ها در تهران به ثبت رسید.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار