کیفیت هوای پایتخت امروز - بیست و هفتم تیرماه- از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه ای ۷۳ در شرایط سالم است.
کد خبر: ۹۷۹۴۰۰
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۹ 18 July 2021

 

به گزارش «تابناک تهران» به نقل از کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ١٠:٣٠ امروز بر روی شاخص ۹۵ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۵۹،غلظت آلاینده ازن با شاخص ۱۰۴، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۶۴، و منواکسید کربن با شاخص ۲۳ بوده است.

بر این اساس،ایستگاه‌های اقدسیه منطقه ۱ با شاخص ۵۷، پونک با شاخص ۶۰ و شهرداری منطقه ۲ با شاخص ۶۵ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رسانده و جزو مناطق سالم بود.

همچنین ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۲۱ با شاخص ۱۳۳، شریف منطقه ۲ با شاخص ۱۱۳ و شهر ری منطقه ۲۰ با شاخص ۱۰۸ از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کردند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۲ روز هوای پاک، ۹۶ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۲۰ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس در تهران به ثبت رسیده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین