کیفیت هوای پایتخت امروز - بیست و نهم تیرماه- از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه ای ۷۹ در شرایط سالم است.
کد خبر: ۹۷۹۹۷۹
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۱ 20 July 2021

به گزارش «تابناک تهران» به نقل از شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۰ امروز بر روی شاخص ۷۹ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۷۹، غلظت آلاینده ازن با شاخص ۱۶۰، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۱۰۶، و منواکسید کربن با شاخص ۷۲ بوده است.

بر این اساس، ایستگاه‌های پونک با شاخص ۵۲، گلبرگ منطقه۸ با شاخص ۵۳ و شهرک چشمه منطقه۲۲ با شاخص ۵۴ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رساندند و جزو مناطق سالم بودند.

همچنین ایستگاه‌های فرمانداری شهرری منطقه ۲۰ با شاخص ۱۵۰، شهرداری منطقه ۱۹ با شاخص ۱۲۵ و شریف منطقه ۲ با شاخص ۱۱۰ از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کردند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۲ روز هوای پاک، ۹۷ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۲۱ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و یک روز برای تمام شهروندان تهرانی ناسالم به ثبت رسیده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین