کیفیت هوای پایتخت امروز (چهارشنبه، ۳۱ شهریور) از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه ای ۹۳ در شرایط قابل قبول است.
کد خبر: ۹۹۵۷۴۵
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۵ 22 September 2021

به گزارش «تابناک تهران» به نقل از شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۹ امروز بر روی شاخص ۹۸در شرایط قابل قبول بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۷۲، ازن با شاخص ۵۷، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۸۶، منوکسید کربن با شاخص ۳۷ بوده است.

بر این اساس، ایستگاه‌های اقدسیه منطقه یک با شاخص ۶۷ و گلبرگ منطقه ۸ با شاخص ۷۳ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رساندند و جزو مناطق سالم بودند.

همچنین ایستگاه‌های شریف منطقه ۲ با شاخص۱۴۹، شهرداری منطقه ۱۹ با شاخص ۱۴۱ و ایستگاه شهرداری منطقه ۲۱ با شاخص ۱۳۹ ایستگاه هایی هستند که که از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کردند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۲ روز هوای پاک، ۱۵۱روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۳۱ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس در تهران به ثبت رسیده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار