شهردار تهران گفت: با شرکت در مراسم تشییع و تجدید میثاق با شهدا، باید از آنان درس بیاموزیم و آن را سرلوحه زندگی خود قرار دهیم.
کد خبر: ۹۹۹۴۸۲
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۹ 07 October 2021

به گزارش «تابناک تهران»، علیرضا زاکانی روز پنجشنبه در مراسم تشییع و خاکسپاری پیکر ۲ شهید گمنام دفاع مقدس در منطقه ٢٢ تهران افزود: امام راحل به ما یاد داد که چگونه ببینیم و آن روزی که خرمشهر آزاد شد فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد.

شهردار تهران گفت: سال ۱۳۶۳ در عملیات بدر نیروهای ما در پنج روز تا شرق دجله پیش رفتند، امکاناتی که برای انفجار سد و پل با خود برده بودند در پی پاتک عراقی‌ها برای انفجار وسایل خود به کار گرفتند؛ همه دلشکسته و ناامید بودند که امام فرمودند" شما پیروزید".

وی ادامه داد: معلوم شد گرفتن چند وجب خاک برای ما مهم نبود و آنچه که مهم بود فتح قله‌های موفقیت بود.

شهردار تهران اظهار داشت: اگر ما کنار شهدا حضور داریم و در کنار آنها تاریخ را می‌بینیم و در این سیر مرد را از نامرد تشخیص می‌دهیم می‌توانیم بفهمیم که این عزیزان چه بودند و چه کرده‌اند.

زاکانی گفت: باید بفهمیم که شهدا از ما چه انتظاری دارند، وقتی ما به شهیدان توسل می‌جوییم و آنها را بزرگ میبینم، این عزیزان نیز ما را می‌بینند و نظاره می‌کنند و از ما انتظار دارند که راه امام راحل را ادامه دهیم.

شهردار تهران بیان کرد: ما امروز در سالروز شهادت امام رضا(ع)، مهمان این عزیزان هستیم که به تجربه بنده در دوران مقدس خودشان انتخاب می‌کردند که گمنام بمانند.

زاکانی گفت: خود شهدا انتخاب می‌کردند چگونه شهید شوند و بعضی از دوستان ما که به شهادت رسیدند یک یا دو روز قبل از شهادت به ما نحوه و ساعت شهادتشان را می‌گفتند.

وی ادامه داد: امیدواریم با حضور یک دولت انقلابی و مردم ایران با پیروی از رهبر عظیم الشأن حکیم مان حضرت آیت الله امام خامنه، خدمتگزار مردم باشیم.

 مراسم تشییع پیکر ۲ شهید گمنام صبح امروز با حضور امام جمعه موقت تهران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران و جمعی زیادی از مسولان و مردم در منطقه ۲۲ پایتخت برگزار شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار