کیفیت هوای پایتخت امروز (جمعه) از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۶۷ در شرایط سالم است.
کد خبر: ۹۹۹۶۱۷
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۲ 08 October 2021

به گزارش «تابناک تهران» به نقل از شرکت کنترل کیفیت هوای پایتخت، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت امروز بر روی شاخص ۸۶ در شرایط قابل قبول بود.

دراین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۷۶، اُزن با شاخص ۳۱، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۵۱ و منوکسیدکربن با شاخص ۲۴ بود.

براین اساس، ایستگاه دانشگاه شهید بهشتی منطقه یک با شاخص ۴۳، اقدسیه منطقه یک با شاخص ۵۸ و شهرداری منطقه ۲ با شاخص ۶۴ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رساندند.

همچنین ایستگاه شهرک چشمه منطقه ۲۲ با شاخص ۱۴۰، ایستگاه ژئوفیزیک منطقه ۶ با شاخص ۱۱۷ و ایستگاه شهرداری منطقه ۱۵با شاخص ۱۱۳ ایستگاه هایی بودند که از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کردند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۲ روز هوای پاک، ۱۶۱ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۳۷ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس در تهران به ثبت رسیده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار