همزمان با یکصد و بیست و پنجمین پویش امید و افتخار با حضور مسئولان شهری، بوستان شهدای خدمت به مساحت ۵۴۰۰ متر مربع به بهره‌برداری رسید.
کد خبر: ۱۱۷۰۱۹۷
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۹ 08 June 2024

به گزارش تابناک تهران، آیین افتتاح بوستان شهدای خدمت و بهره‌برداری از 210 پروژه عمرانی شهرداری منطقه 10 در قالب یکصد و بیست و پنجمین پویش امید و افتخار، امروز با حضور مهدی چمران؛ رئیس شورای شهر تهران، احمد قیومی؛ فرماندار تهران، مجید باقری؛ معاون برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهردار تهران و مهدی اخ‌الصنایع؛ شهردار منطقه 10 برگزار شد.

مهدی اخ‌الصنایع؛ شهردار منطقه 10 در این مراسم به تشریح برخی از پروژه‌ها پرداخت و گفت: از 210 پروژه‌ای که امروز به بهره‌برداری می‌رسند 153 پروژه نتیجه طرح «من شهردارم» و نظرسنجی از شهروندان درباره اولویت‌ها و نیاز‌های محل زندگی آنها بود که در دستور کار مدیریت شهری منطقه قرار گرفت، همچنین اتمام 38 پروژه توسعه محله‌ای و 22 پروژه احداثی خاص که نشانه موفقیت منطقه در پیگیری خواسته‌های مردمی است. بخشی از این پروژه‌ها در سال گذشته به مرحله نهایی رسیدند.

وی با اشاره به بخش‌های مختلف پویش امید و افتخار در این منطقه بیان کرد: تملک و احداث بوستان شهدای خدمت به مساحت 5400 مترمربع یکی از پروژه‌های مهم عمرانی است که به منظور افزایش سرانه فضای سبز منطقه و رضایتمندی شهروندان، سال گذشته در دستور کار مدیریت شهری منطقه قرار گرفت.

شهردار منطقه 10 اضافه کرد: همچنین به منظور گسترش و پرورش گل و گیاه در محلات 10 گانه منطقه، توسعه کلینیک گل و گیاه شهیدان عسگری (نیلوفر) در دستورکار قرار گرفت. مساحت کلینیک گل و گیاه شهیدان عسکری ابتدا 87 مترمربع بود که با توسعه زیربنای آن، در مجموع مساحت این کلینیک به 173 مترمربع افزایش یافت. در این مرکز، خدماتی همچون دوره‌های آموزشی رایگان گل‌کاری، تکثیر و نگهداری گیاهان آپارتمانی به شهروندان ارائه می‌شود.

اخ‌الصنایع با اشاره به احداث مرکز نیمه مکانیزه تفکیک پسماند خشک اظهار کرد: تراکم بالای جمعیت، وسعت کم، کمبود امکانات و الزامات زیست محیطی در ایستگاه بازیافت قبلی و نیز ظرفیت و میزان پسماند تولیدی منطقه (به طور میانگین روزانه 190 تن پسماند خشک و تر)، بازسازی و تجهیز ایستگاه دپوی زباله امری ضروری بود که با احداث مرکز نیمه‌مکانیزه تفکیک پسماند خشک، روزانه حدود 13 تن پسماند خشک در این مرکز، تفکیک و پردازش می‌شود.

شهرداری تهران ,

وی با بیان اینکه این سوله در زمینی به وسعت 1050 مترمربع و در دو طبقه احداث و تجهیز شده است، تأکید کرد: کاهش تجمع پسماند خشک در ایستگاه، به حداقل رسیدن امکان نفوذ شیرابه‌های احتمالی به خاک و سفره‌های آب زیرزمینی و به دلیل گسترش محدوده ایستگاه بازیافت حفظ تفکیک پسماند‌های تفکیک شده از جمله مزایای بهینه‌سازی ایستگاه بازیافت است.

شهردار منطقه 10 گفت: در راستای عمل به ماده 56 برنامه پنج ساله سوم توسعه مبنی بر استفاده از تجهیزات تجدیدپذیر و کمک به حفظ محیط زیست احداث نیروگاه خورشیدی و توسعه پایدار در ساختمان‌های شهرداری در دستورکار قرار گرفت و دومین نیروگاه خورشیدی منطقه 10 با ظرفیت 10 کیلووات در بام ساختمان معاونت خدمات شهری و محیط زیست این منطقه احداث شد و در مدار تولید قرار گرفت.

اخ‌الصنایع افزود: نخستین نیروگاه منطقه به ظرفیت 5 کیلووات در بوستان شهیدان عسگری (نیلوفر) در سال 1402 احداث شد و امسال با بازسازی سازه و اورهال در حال بهره‌برداری است که برق آبنمای این بوستان را تأمین می‌کند.

وی با اشاره به تحقق وعده مدیریت شهری در حوزه توزیع آسفالت در معابر این منطقه تصریح کرد: سال گذشته حدود 30 هزار تن آسفالت در معابر منطقه 10 ریخته شد و توانستیم نهضت آسفالت‌ریزی را به خوبی در سطح منطقه اجرایی کنیم.

شهردار منطقه 10 ارتقای ایمنی، بهبود کارکرد معابر شهری و تسهیل در تردد شهروندان را از جمله اهداف این طرح برشمرد و گفت: از این مقدار آسفالت توزیع شده، 13 هزار تن به صورت مکانیزه و 17 هزار تن به صورت روکش دستی و لکه گیری در معابر نواحی سه‌گانه منطقه بکار رفته است.

اخ‌الصنایع با تأکید بر اینکه مناسب سازی معابر و افزایش دسترسی افراد کم‌توان به خدمات شهری و سهولت در تردد از اولویت‌های مدیریت شهری است، اظهار کرد: سال گذشته با اختصاص اعتبار 18 میلیارد و 200 هزار تومان، بیش از 13 هزار مترمربع از معابر شهری منطقه پیاده‌روسازی و مناسب‌سازی شد و رتبه نخست مناسب‌سازی معابر و اماکن پایتخت در بین مناطق 22‌گانه به منطقه 10 اختصاص یافت.

وی گفت: با توجه به اهمیت استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی در کلانشهر تهران و ارائه خدمات مطلوب به شهروندان، ساخت 4 ایستگاه اتوبوس تندرو در بزرگراه شهید نواب صفوی و همچنین احداث پایانه تاکسیرانی ایستگاه مترو بریانک به مساحت 1200 مترمربع در دست اقدام قرار گرفت و به منظور سهولت تردد سالمندان، معلولان و روشندلان احداث سکو‌های ویژه ای در این پایانه تاکسیرانی، طبق نظام فنی و اجرایی شهرداری تهران اجرایی شد.

شهردار منطقه 10 گفت: احداث مخازن آب بوستان‌های آیینه، هزار شهید، غنی‌پور و زنجان، افتتاح و راه‌اندازی کانون‌های محیط زیستی در مدارس، مساجد و غیره، حفر 11 حلقه چاه جذبی، نصب المان‌های نوری در رفیوژ خیابان امام خمینی(ره)، 148000 مترطول تبدیل نهر به کانیو، اجرا و پیشرفت 97 درصدی تکمیل شبکه فاضلاب شهری در سطح منطقه، هوشمندسازی 7 بوستان در سطح منطقه، بازپیرایی 19700 مترمربع فضای سبز در سطح معابر و بوستان‌ها و بهسازی موزه هفت چنار از دیگر پروژه‌های افتتاحی در قالب یکصد و بیست و پنجمین پویش امید و افتخار این منطقه است.

منبع: تسنیم
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار