بازدید خانواده شهدای غزه از یادمان سرزمین مقاومت

مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران با بیان اینکه تهران افتخار دارد میزبان ۹۰ خانواده شامل ۱۵۰ تن از اعضای خانواده‌های شاهد و ایثارگر غزه باشد، گفت: برای میهمانان تهران در مدت اقامت آنان برنامه‌های ویژه فرهنگی و اجتماعی تدارک دیده شده است.
کد خبر: ۱۱۷۳۸۹۰
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۴ 02 July 2024

به گزارش «تابناک تهران» به نقل از شهر، مصطفی زیبایی نژاد مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران درحاشیه بازدید خانواده‌های شهدا و ایثارگران غزه از«سرزمین مقاومت» درسایت نمایشگاهی برج میلاد اظهار کرد: خانواده‌های شهدا و ایثارگران طوفان الاقصی تا روزچهارشنبه میهمان مردم تهران هستند. براین اساس میهمانان مقاوم و سربلند غزه از سرزمین مقاومت که به بازسازی سرزمین‌های محورمقاومت ازجمله ایران، عراق، یمن، سوریه و لبنان اختصاص یافته و بزودی برای بازدید عموم فعالیت خود را آغاز خواهد کرد، پرداختند.

وی با اشاره به اینکه سرزمین‌ مقاومت درزمینی به وسعت ۱۰ هزارمترمربع درحال احداث است، توضیح داد: کشورهای حوزه مقاومت دارای تاریخ و تمدن هستند وبرای نشان دادن تمدن سرزمین‌های حوزه مقاومت با محوریت فلسطین در اطراف مسجد الاقصی به عنوان نماد فلسطین محله الجزایری‌ها درفلسطین، قلعه پالمیرا درسوریه، قلعه بابل درعراق و نمادهایی مانند بیمارستان ویرانه المعمدانی که ازسوی رژیم صهیونیستی مورد حمله قرار گرفت طراحی و شبیهه‌سازی شده است.

مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: برای آشنایی بازدید کنندگان با آداب، رسوم و سنن هریک از کشورهای متمدن حوزه مقاومت، ارایه تصویر تاریخی ازاین کشورها و نیزسابقه مقاومت و روحیه مقاوم مردم این کشورها به شکل تصویری درمعرض دید بازدید کنندگان در قالب سیستم 3DMAP قرار خواهد گرفت. علاوه براین گروه‌های نمایشی نیزتئاترهایی با موضوع مقاومت را روی صحنه خواهند برد.

زیبایی‌نژاد ادامه داد:«زیارت مجازی کربلای معلی و حرم مطهر حضرت زینب«س» با استفاده ازعینک‌های VR از بخش‌های جنبی دیگر سرزمین مقاومت است.

گفتنی است در این بازدید که با حضور«خالد قدومی» نماینده جنبش حماس در تهران همراه بود، شرکت کنندگان علاوه بر حضور در سرزمین مقاومت ازبرج میلاد تهران و بخش‌های مختلف آن بازدید کردند.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار