هوای تهران در وضعیت نارنجی

بنابر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران شاخص آلودگی هوا در حال حاضر روی عدد ۱۰۲ قرار دارد و کیفیت هوا برای گروه‌های حساس، ناسالم است.
کد خبر: ۱۱۷۴۴۵۰
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۸ 06 July 2024

به گزارش «تابناک تهران»، تهران در ۲۴ ساعت گذشته با ثبت شاخص ۱۴۱ و کیفیت هوای ناسالم برای گروه‌های حساس را تجربه کرد و امروز- شنبه ۱۶ خرداد- کیفیت هوا همچنان برای گروه‌های حساس ناسالم است و شاخص آلودگی هوا روی عدد ۱۰۲ قرار دارد.

در حال حاضر در ۱۲ ایستگاه شامل پونک در منطقه پنج با شاخص ۵۷، پیروزی در منطقه ۱۳ با شاخص ۹۸، تربیت مدرس در منطقه ۶ با شاخص ۹۴، شهرداری منطقه ۲ با شاخص ۶۸، شهرداری منطقه ۲۱ با شاخص ۹۶، شهرداری منطقه ۲۲ با شاخص ۷۲، مسعودیه در منطقه ۱۵ با شاخص ۹۲، پارک رازی در منطقه ۱۱ با شاخص ۸۰، پاسداران در منطقه ۳ با شاخص ۸۸، دانشگاه تهران در منطقه ۶ با شاخص ۹۲، دانشگاه علم و صنعت در منطقه ۴ با شاخص ۵۵ و شهرک چشمه در منطقه ۲۲ با شاخص ۹۸ هوای قابل قبول را به ثبت رسانده‌اند.

همچنین ایستگاه‌های ستاد بحران منطقه ۷ عدد ۱۰۷، شادآباد در منطقه ۱۸ عدد ۱۱۷، شهرری د منطقه ۲۰ عدد ۱۱۴، شهرداری منطقه ۴ عدد ۱۰۷، شهرداری منطقه ۱۹ عدد ۱۲۸، میدان فتح در منطقه ۹ عدد ۱۲۹، پارک شکوفه در منطقه ۱۴ عدد ۱۱۹، دانشگاه شهید بهشتی در منطقه یک عدد ۱۱۲، ژئوفیزیک در منطقه ۶ عدد ۱۱۵ و میدان امام خمینی در منطقه ۱۲ عدد ۱۰۱ در وضعیت نارنجی و هوای ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارند.

ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۱۱ و پارک سلامت در منطقه ۱۷ به ترتیب شاخص‌های ۱۵۵ و ۱۵۱ را نشان می‌دهند و وضعیت در این دو ایستگاه قرمز و هوا ناسالم است.

بر اساس روزشمار شاخص آلودگی هوا، تهران از ابتدای سال تا امروز ۵ روز هوای پاک، ۸۴ روز هوای قابل قبول، ۱۸ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و یک روز ناسالم را تجربه کرده و این در حالی‌ست که در مدت مشابه سال قبل مردم پایتخت ۸ روز پاک، ۷۹ روز قابل قبول، ۲۰ روز ناسالم برای گروه‌های حساس و یک روز هوای ناسالم را تجربه کرده‌اند.

در یک هفته اخیر تنها یک روز هوای قابل قبول و ۶ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس در جداول شرکت کنترل کیفیت هوای تهران به ثبت رسیده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار