صدور اخطاریه محیط‌زیستی برای پالایشگاه نفت تهران

رئیس اداره محیط زیست ری از صدور اخطاریه محیط زیستی برای پالایشگاه نفت تهران به‌دلیل فلرسوزی خبر داد و گفت: انتشار فیلمی از مشعل‌های روشن پالایشگاه و ارائه مستندات به اداره محیط زیست باعث صدور اخطار شد.
کد خبر: ۱۱۷۴۸۱۳
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۳ 08 July 2024

به گزارش «تابناک تهران» به نقل از تسنیم، محمد رستگاری با اشاره به پیگیری موضوعات آلودگی هوا در شهرستان ری گفت: با توجه به انتشار فیلمی از فعالیت پالایشگاه نفت تهران در فضای مجازی و نیز ارائه مستندات به این اداره که نشانگر مشعل‌های روشن در پالایشگاه بود، اخطار کتبی در راستای رفع نواقص از سوی اداره محیط زیست شهرستان ری صادر شد.

وی افزود: آلایندگی خروجی دودکش‌های پالایشگاه معمولاً در حد استاندارد است اما اخیراً به‌دلیل وجود فلرسوز نارضایتی شهروندان را از این مجموعه در پی داشته است.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان ری با تأیید تأثیر فلرسوزی در آلودگی شدید هوای باقرشهر خاطرنشان کرد: پیش از این نیز پرونده قضایی مربوط به آلودگی هوا برای پالایشگاه نفت تهران در دادگاه کهریزک تشکیل و منجر به صدور رأی شده است.

رستگاری تصریح کرد: اخطارهای صادره از سوی اداره محیط زیست منجر می‌شود که واحد‌های آلاینده از لیست صنایع آلاینده خارج نشوند و ارائه این گونه گزارش حتی از آلودگی‌های لحظه‌ای صنایع آلاینده بسیار مفید است.

وی ادامه داد: آلایندگی صنایع نیار به ارائه مستنداتی دارد که به صورت دوره‌ای و با صدور اخطاریه قابل اثبات است.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان ری گفت: بر اساس قانون 1/5 درصد از فروش محصول واحد‌های آلاینده باید به عنوان عوارض آلایندگی به شهرداری‌ها پرداخت شود.

 

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار