رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان پردیس گفت: به استناد تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون اساسی، ۵ هکتار از اراضی مستعد کشاورزی در این شهرستان آزادسازی و به وضعیت اولیه برگشت.
کد خبر: ۱۰۲۱۳۹۶
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۴ 10 January 2022

به گزارش تابناک تهران، محمد قریشی روز دوشنبه در حاشیه آزادسازی اراضی کشاورزی به خبرنگاران گفت: علاوه بر ۵ هکتار اراضی کشاورزی، تعداد ۴۹ فقره ساخت و ساز غیرمجاز نظیر ساخت بنا، دیوارکشی، پی کنی در اراضی کشاورزی روستاهای گلخندان قدیم و جدید، کرد نبرد و زردستان قلع و قمع شد.

وی افزود: آزادسازی اراضی یاد شده در راستای مبارزه با ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی زراعی و باغات شهرستان پس از دریافت دستور قضایی از دادستانی و با همکاری نیروی انتظامی و شهرداری بخش بومهن انجام شد.

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان پردیس گفت: مشارکت و نظارت ‏عمومی مردم بهترین ‏و ‏موثرترین راه برای ‏حفاظت از اراضی ارزشمند کشاورزی و باغی است و این دستگاه خدمات رسان در این راستا فعالیت های پیشگیرانه، آموزشی و ترویجی را در دستور کار خود قرار داده است.

قریشی ضمن تقدیر از همراهی شهروندان در اطلاع رسانی تخلفات، اظهار داشت: از شهروندان درخواست و انتظار داریم که هرگونه تغییر کاربری ‏در اراضی کشاورزی را از طریق تلفن ۱۳۱ اطلاع دهند تا با انجام اقدام مقتضی از سودجویی برخی افراد و تخریب اراضی کشاورزی جلوگیری شود.‏

وی با بیان اینکه اراضی با قابلیت کشاورزی در کشور ما محدود هستند، اظهار داشت: بی توجهی به محافظت از زمین های کشاورزی امنیت غذایی شهروندان را به خطر می اندازد و همه ما موظف به محافظت از این ذخیره ارزشمند هستیم.

شهرستان پردیس با جمعیتی در حدود ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار