استاندار تهران گفت: اختلاف نظر میان مجلس شورای اسلامی و دیوان عدالت اداری مانع انتخاب شهرداران بومهن ورودهن شده است.
کد خبر: ۱۰۲۱۹۷۱
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۲ 12 January 2022

به گزارش تابناک تهران، محسن منصوری در حاشیه آیین تکریم و معارفه فرماندار پردیس اظهار داشت: تعیین تکلیف نهایی انتصاب شهرداران بومهن و رودهن با وزارت کشور نیست بلکه اختلافی است که باید بین هیئت نظارت بر انتخابات مجلس شورای اسلامی و دیوان عدالت اداری برطرف شود.

وی با اشاره به ورود دیوان عدالت اداری در تایید اعضای شوراهای اسلامی افزود: برخی از افراد برای ورود به شوراها اسلامی شهر از سوی دیوان عدالت اداری حکم گرفته که در این راستا هیئت نظارت بر انتخابات مجلس شورای اسلامی مدعی است دیوان نباید در این گونه موارد ورود پیدا کند.

استاندار تهران در ادامه بیان داشت: مجلس شورای اسلامی در دو نوبت کاری خود مصوبه‌ای را در این زمینه به تصویب رسانده و جهت تأیید این مصوبه به شورای نگهبان ارسال کرد و شورای نگهبان نیز به برخی از بندهای آن ایراداتی وارد کرد که مجلس ایرادات مطرح شده را رفع و بار دیگر به شورای نگهبان ارسال کرد.

منصوری تصریح کرد: اختلاف نظر بین دیوان و هیئت نظارت به دستگاهای اجرایی و شهرداری‌ها آسیب جدی می‌رساند و این نابسامانی‌ها در برخی از شهرداری‌ها مانع تعیین تکلیف مجموعه وزارت کشور شده است.

وی یادآور شد: اگر مصوبه مجلس به تأیید شورای نگهبان برسد، رأی هیئت نظارت در مورد شوراهای اسلامی قابل اجراست و در صورت تصویب نشدن، رأی دیوان عدالت اداری انتصاب شهرداران بومهن و رودهن اجرا می‌شود که امیدواریم ظرف دو هفته آینده این اختلافات به نتیجه برسد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار