تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) گفت: قلعه گبری که سال‌ها به عنوان انباری در اختیار آستان بوده است باید به سرعت تبدیل به موزه شود و شهرداری در این زمینه باید همکاری لازم را داشته باشد این موضوع یک روزه قابل حل است و نباید معطل باشد.
کد خبر: ۱۰۶۰۴۰۶
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۹ 06 August 2022

به گزارش تابناک تهران، حجت‌الاسلام سید علی قاضی‌عسکر تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) ظهر امروز در دیدار اعضای شورای اسلامی شهرستان ری با بیان اینکه در روایات و آیات برای خدمت به مردم ارزش و جایگاه ویژه‌ای قائل شده است، اظهار کرد: از پیامبر خدا(ص) سوال کردند بهترین مردم چه کسی است؟ فرمودند؛کسی که بیشترین خیر و نفعش به مردم برسد.

وی به ارزش خدمت رسانی در روستاها بر اساس سیره اهل بیت علیهم السلام گفت: امیرالمؤمنین(ع) همواره در بازار در معرض دید مردم قرار داشتند تا هم تذکر به رعایت انصاف داشته باشند همچنین از نزدیک با مشکلات مردم آشنا شوند.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) به اهمیت حضور مسؤولان در بین مردم برای شنیدن معضلات و مشکلات آنها و تصمیم گیری درست تاکید کرد و افزود: رهبران دینی همواره مردمی بودند و کنار آنها زندگی می‌کردند و ما در این راستا وظیفه سنگینی داریم.

حجت‌الاسلام قاضی‌عسکر با تأکید بر اینکه فرصت الهی خدمت به مردم بسیار مغتنم و ارزشمند است، اضافه کرد: در روایات آمده است از مراجعات مردم خسته نشوید چرا که حضور آنها و حل مشکل‌شان در خدمت و بدست شما از نعمات الهی است.

خدمات‌رسانی در ری باید تسریع شود

وی به گرفتاری‌های مختلف مردم در این ایام اشاره و خطاب به اعضای شورای اسلامی شهرستان ری عنوان کرد: مسؤولیت و کار شما بسیار ارزشمند است و شاکر باشید توفیق خدمتگزاری دارید ولی به این نکته مهم همه ما توجه کنیم معلوم نیست تا چه زمانی هستیم و باید فرصت‌ها را بر اساس آموزه‌های دینی غنیمت بدانیم و با کار و تلاش مضاعف بتوانیم گره‌ای از کار خلق خدا باز کنیم.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) با بیان اینکه در روایات متعدد آمده است یک مشکلی را از سر راه مردم برداشتن ده‌ها مشکل شما در دنیا و آخرت حل می‌کند، تصریح کرد: مردمی بودن نعمت بزرگی است که امیدوارم این توفیق بیش از گذشته روزی ما باشد.

حجت‌الاسلام قاضی‌عسکر محرومیت‌های ری را یادآوری و ابراز کرد: باید خدمات‌رسانی در ری تسریع شود و آستان هم در این زمینه اعلام آمادگی و همکاری کرده است.

درآمد پارکینگ‌های اطراف حرم متعلق به شهرداری بوده و در اختیار حرم نیست

وی با اشاره به وجود مشکلات پارکینگ در یک شهر زیارتی و گردشگری خاطرنشان کرد: مردم بابت این موضوع گلایه‌های به حقی در این مدت حضور بنده در آستان داشته‌اند و بسیاری تلقی می‌کنند پارکینگ‌های موقت ایجاد شده اطراف حرم و درآمد آن در اختیار آستان بوده درحالی که همه آنها در اختیار شهرداری است و باید پارکینگ‌های اساسی زودتر راه‌اندازی شود.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) با مرور اینکه همه ما بنا به فرمایش رهبر معظم انقلاب از ری به عنوان قبله تهران یاد می‌کنیم ولی باید قطب فرهنگی بودن آن را مدنظر بگیریم و بیش از پیش به آن توجه کنیم، بیان کرد: قلعه گبری که سالها به عنوان انباری در اختیار آستان بوده است باید به سرعت تبدیل به موزه شود و ضرورتی ندارد اثری تاریخی انبار شود و باید محل رفت و آمد و گردشگری مردم باشد و باید شهرداری در این زمینه همکاری لازم را داشته باشد و این موضوع یک روزه قابل حل است و نباید معطل باشد. 

حجت‌الاسلام قاضی‌عسکر محل اقامت زائران و مسافران ری را یکی دیگر از موضوعات مهم و دارای الویت عنوان کرد و یادآور شد: در این زمینه هم باید گام‌های جدی برداشته شود همچنین ساماندهی معتادان و کارتن‌خواب‌های اطراف حرم با ایجاد گرمخانه‌ای مجهز در نزدیکی آستان ضرورت دارد.

برای ارتقای برنامه‌های مذهبی ری، شهرداری تهران بودجه فرهنگی درنظر بگیرد

وی راه‌اندازی فوری ایستگاه‌های خط شش مترو واقع در شهرری را یکی دیگر از مطالبات مهم مردم برای تسریع در رفت‌وآمد دانست و ادامه داد: تلاش می‌کنیم با ظرفیت‌های موجود در شهرستان ری و اعلام آمادگی بخش‌های مختلف زیارت یک روزه به‌طور اردویی راه اندازی شود تا ضمن زیارت از اماکن مقدس و آشنایی با مفهوم زیارت، مشاهیر مدفون در ری معرفی و از آثار باستانی بازدیدی به عمل آید و در نهایت مردم یک روز خود را به خوبی در ری بگذرانند که این کار در رشد و ترقی و اقتصاد ری تأثیر بسزایی دارد.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) با تاکید بر ظرفیت‌های عظیم آستان به برنامه‌های ایام مسلمیه، محرم حسینی و جاماندگان اربعین اشاره‌ای کرد و از شورای شهرستان ری و شورای شهر تهران همچنین شهرداری تهران خواست به این مهم توجه بیشتری شود و در پایان گفت: بودجه‌های فرهنگی شهرداری باید بیشتر به این سمت سوق پیدا کند و اگر همه بخواهیم و کمک کنیم در کمتر از یکسال تحول در آستان ایجاد می‌شود چون بستر آن به خوبی فراهم است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار