فرمانده انتظامی شرق استان تهران از دستگیری زن و شوهری که از طریق فروش حواله خودرو از ۲۵۸ نفر ۳۰۰۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند خبر داد.
کد خبر: ۱۰۸۹۸۸۹
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۹ 29 January 2023

به گزارش تابناک تهران از پایگاه خبری پلیس، سردار کیومرث عزیزی با اشاره به دستگیری کلاهبرداری در این شهرستان اظهار داشت: در پی شکایت تعداد زیادی از شهروندان شهرستان قرچک مبنی بر کلاهبرداری زن و شوهری جوان از طریق فروش حواله‌ای خودرو رسیدگی به موضوع در دستورکار ماموران پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پس از تجزیه و تحلیل‌های اطلاعاتی و بررسی سرنخ‌های موجود با شیوه‌های کشف نوین جرم مخفیگاه متهمان را در شهرستان قرچک شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضائی آنان را طی یک عملیات ضربتی دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شرق استان تهران در ادامه گفت: شیوه و شگرد کلاهبرداری این زوج جوان به این صورت بود که خودرو‌های حواله‌ای صفر کیلومتر را به شهروندان می‌فروختند و پس از تحویل خودرو به مشتریان و گذشت چند روز به بهانه سرویس‌های اولیه و استفاده از خدمات پس از فروش خودرو‌های تحویلی را پس گرفته و دیگر به مشتریان تحویل نمی‌دادند.

وی با اشاره به کشف ۵ عدد مهر جعلی ادارات دولتی از مخفیگاه متهمان تصریح کرد: تاکنون ۱۰۸ نفر از شهروندان شهرستان قرچک و ۱۵۰ نفر از شهروندان شهرستان اسلامشهر شکایت خود را نسبت به این کلاهبرداران ثبت کرده‌اند.

سردار عزیزی در پایان با اشاره به اینکه مبلغ کلاهبرداری ۳۰۰۰ میلیارد ریال برآورد شده است خاطرنشان کرد: متهمان برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار