مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: ساخت پروژه ملی مترو پردیس با صدور مجوز سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تهران برای جابجایی درخت ها آغاز می شود و هنوز این مجوز صادر نشده است.
کد خبر: ۹۹۵۴۰۰
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۳ 21 September 2021

به گزارش «تابناک تهران» به نقل از ایرنا، مهدی هدایت در این باره گفت: در حدود ۲۰۰ درخت در پرتال ورودی تونل مترو داریم که باید جابجا بشوند و انجام این کار نیاز به مجوز  سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تهران دارد.

وی ادامه داد: جابجایی فنی ۲۰۰ اصله درخت را بدون آسیب رساندن و خشک شدن درختان تعهد کردیم و اگر سازمان پارکها در صدور مجوز همکاری کند، ساخت پروژه ملی مترو پردیس آغاز خواهد شد.

 مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید پردیس با بیان اینکه عملیات بنایی ۷۶ هزار واحد مسکن مهر به اتمام رسیده است، اظهار داشت: در حدود ۷۰ هزار واحد افتتاح شده و ۶ هزار واحد در مرحله نصب های داخلی؛ و در حدود ۸ هزار واحد دیگر در مراحل فیزیکی مختلف است.

هدایت با بیان اینکه با وجود افزایش قیمت ها مانع از افزایش آورده متقاضیان شدیم، توضیح داد: با مصوبه تبصره ۸ بودجه که در خصوص تامین منابع با فروش تهاتر زمین از مجلس گرفتیم مانع از افزایش آورده متقاضیان در بخش محوطه سازی شدیم و با این مصوبه، متقاضیان مشمول افزایش آورده نشدند.

وی ادامه داد: ساخت پروژه ها با سرعتی که منابع مالی تزریق می شود، پیش می رود اما باید توجه داشته باشیم که حجم کاری در پردیس ۳ تا ۴ برابر پروژه های دیگر در سایر مناطق است.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس با بیان اینکه شرایط توپوگرافی منطقه و وجود کوه‌ها کار ساخت و ساز را مشکل کرده، توضیح داد: در حدود ۱۵۰ کیلومتر دیوار حائل کشیدیم و متقاضیان توجه داشته باشند که ما در پردیس مشکلاتی داریم که در جاهای دیگر نیست.

هدایت با اشاره به دلیل تاخیر تحویل واحدها، اظهار داشت: ساخت حدود ۶ هزار واحد برای متقاضیان جامانده از سالهای ۹۱ تا ۹۸ یکی دیگر از دلایل تاخیر در اتمام پروژه مسکن مهر است، سال ۹۸ برای متقاضیان جامانده انتخاب واحد کردیم و ساخت واحدها را در دستور کار قرار دادیم.

وی گفت: کارهای عقب افتاده را به سرعت پیش می بریم و با توجه به اهتمام رستم قاسمی وزیر راه و شهر سازی به تکمیل مسکن مهر تلاش می کنیم که به زودی پرونده مسکن مهر پردیس را ببنیدیم.

یادمان شهدا با ۳۰ میلیارد تومان اعتبار ساخته می شود

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: ساخت یادمان شهدای گمنام در فاز های ۱۱ و ۵  مسکن مهر پردیس را با ۳۰ میلیارد تومان اعتبار در دستور کار داریم.

هدایت گفت:  ساخت سازه موقتی ، مسیر دسترسی ها و ساماندهی مختصر قبور در یادمان شهدای فاز ۱۱ مسکن مهر انجام شده  و تا هفته آینده آسفالت محوطه اجرایی می شود.

وی گفت: یادمان شهدای فاز ۱۱  یک مجموعه مذهبی، فرهنگی به همراه موزه دفاع مقدس با طراحی ویژه و منحصر به فرد است و با برنامه ریزی انجام شده یکی از بهترین بناهای یادمان شهدا در سطح کشور خواهد بود.

مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید پردیس از واگذاری فازهای «۹،۸،۱۱،۵ » به شهرداری پردیس خبرداد، و اظهار داشت: تا آخر آین هفته مصوبه مجمع شرکت عمران صادر می شود و پیش بینی می شود تا دو هفته آینده کل فازهای مسکن مهر به شهرداری پردیس تحویل شود.

هدایت با بیان اینکه در برخی پروژه ها کارگران در سه شیفت کار می کنند، اظهار داشت: تحویل ۳ هزار واحد در ۴۸ بلوک را در فاز ۱۱ مسکن مهر پردیس در شهریور و مهر در تعهد داریم و برای تسریع بخشی کار گران در سه شیفت مشغول به کار هستند.

آسفالت ریزی معابر در اسرع وقت انجام می شود

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس با اشاره به قرار داد این شرکت با وزارت دفاع، توضیح داد: بر اساس قرار داد هر جا در معابر اصلی شبکه آب ، برق و گاز وصل بشود، آسفالت ریزی معبر بلافاصله اجرا می شود و مشکلی بابت آسفالت ریزی نداریم.

هدایت گفت: در پروژه تقاطع غیر همسطح فاز ۱۱، کل عرشه آسفالت شده و به منظور رفاه ساکنان پس از تکمیل هر رمپ و لوپ  به خودروها اجازه عبور دادیم و منتظر افتتاح نماندیم، پس از اجرای فضای سبزدر پروژه این طرح به طور رسمی افتتاح خواهد شد.

مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید پردیس با اشاره به ساخت فاز جدید ۱۲ در پردیس توضیح داد: فاز ۱۲ پردیس در مصوبه شورای عالی بابت زمین معوض تعاونی زیتون در سرخ حصار که در منطقه تعاونی داشتند ساخته خواهد شد و هنوز یک قطعه زمین هم به کسی واگذار نشده است.

وی افزود: واگذاری زمین های این فاز توسط شورای عالی مشروط شده که  قطعات به چه کسانی واگذار شود.

مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: ما بنا به دستور وزیر راه و شهر سازی آماده سازی فاز را شروع کردیم و بر اساس برنامه ریزی انجام شده بیشتر قطعات ویلایی است و بخش کمی هم تراسه آپارتمان است.

به گزارش ایرنا، در سال ۹۱  کلنگ ساخت حدود ۸۱ هزار واحد مسکن مهر پردیس بر زمین خورد و مقرر شد که واحدهای مسکونی ۱۸ ماهه به متقاضیان تحویل داده شود.

با تغییر رویکرد وزارت راه و شهر سازی و مدیریت جدید  شرکت عمران شهر جدید پردیس تا پایان سال ۹۸ در حدود ۴۵ هزار واحد تکمیل و به بهره برداری رسید و ۱۵ هزار واحد در حال حاضر ۷۶ هزار واحد در مسکن مهر پردیس ساخته شده و تنها تحویل ۸ هزار واحد تا تکمیل نهایی این پروژه ملی باقی مانده است.

شهرستان پردیس با جمعیتی در حدود ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد و پس از بارگزاری کامل جمعیت در مسکن مهر به ۶۰۰ هزار نفر خواهد رسید.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار