هوای سالم تهران در روز طبیعت

کیفیت هوای شهر تهران در سیزدهمین روز از سال جدید همچنان در شرایط قابل قبول یا همان سالم قرار دارد.
کد خبر: ۱۱۶۰۸۷۴
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۳ 01 April 2024

به گزارش تابناک تهران، با کاهش تردد وسایل نقلیه در خیابان‌های شهر در تعطیلات نوروز، حال و هوای پایتخت نیز دچار خانه تکانی اساسی شد به گونه‌ای که تهران در سال جدید تا امروز دارای چهار روز هوای پاک و هشت روز هوای سال بوده به همین منظور نقش مهم تردد وسایل حمل و نقلی در افزایش آلودگی هوا را به وضوح مشاهده کرد.

بر اساس این گزارش، شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای شهر تهران صبح امروز/ دوشنبه/ روی عدد ۵۹ قرار داشته و وضعیت در شرایط قابل قبول یا همان سالم است.

طبق اطلاعات دریافتی از ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوای شهر تهران پونک منطقه (پنج)، گلبرگ منطقه (هشت)، مسعودیه منطقه (۱۵) و همچنین شهرداری مناطق (۲ و ۲۲)در وضعیت پاک قرار دارد اما در سایر مناطق نیز کیفیت قابل قبول یا همان سالم است.

همچنین میانگین کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته هم روی عدد ۵۶ و سالم برای همه قرار داشت.

در سال گذشته و براساس روز شمار شاخص آلودگی ۱۰ روز هوای پاک، ۲۳۶ روز هوای قابل قبول، ۱۰۷ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۲ روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در روز شمار شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

به گزارش ایرنا، شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار