مدیرعامل شرکت واحد اتوبوس‌های شهر تهران با بیان اینکه سال جاری، سال طلایی در حوزه حمل و نقل به ویژه در حوزه اتوبوسرانی خواهد بود، گفت: جمعاً ۵۰۰۰ دستگاه اتوبوس برقی به اتوبوس‌های تهران اضافه می‌شود و شهروندان می‌توانند یک نفس راحت بکشند.
کد خبر: ۱۱۶۰۸۸۱
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۷:۴۵ 01 April 2024

به گزارش تابناک تهران، مهدی علیزاده با اشاره به اینکه اواخر سال گذشته نخستین نمونه از اتوبوس‌های برقی خریداری شده از محل قرارداد شهرداری تهران با شرکت‌های چینی رونمایی شد، اظهار کرد: سال جاری، سال طلایی در حوزه حمل و نقل به ویژه در حوزه اتوبوسرانی خواهد بود و شهروندان تا پایان سال، به صورت ملموس اتوبوس‌های برقی را در شهر مشاهده خواهند کرد.
 
وی با بیان اینکه ۲۵۰۰ دستگاه اتوبوس برقی از محل قرارداد مذکور به تدریج وارد ناوگان اتوبوسرانی خواهد شد، ادامه داد: خصوصیت بارز این اتوبوس‌ها، برقی بودن آنهاست که در کاهش آلودگی هوا نقش مؤثری دارند.
 
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران تصریح کرد: با ورود اتوبوس‌های مذکور، سرفاصله اعزام اتوبوس‌ها در خطوط نیز کاهش می‌یابد بنابراین معطلی شهروندان در ایستگاه‌های اتوبوس نیز کمتر خواهد شد.
 
وی افزود: طبق قراردادی که با تولیدکنندگان داخلی منعقد شده، ۲۵۰۰ دستگاه اتوبوس نیز از این طریق وارد ناوگان اتوبوسرانی شهر تهران می‌شود بنابراین با اتوبوس‌های چینی جمعاً ۵۰۰۰ دستگاه اتوبوس به اتوبوس‌های تهران اضافه می‌شود و شهروندان می‌توانند یک نفس راحت در حوزه اتوبوسرانی بکشند.
 
به گفته علیزاده، برای تأمین منابع مالی اتوبوس‌های داخلی به سه شکل نقد، غیرنقد و تسهیلات اقدام شده است.
منبع/تسنیم
 
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار