مدیرعامل سازمان سازمان بهشت زهرا(س) از طراحی و ساخت ۱۸ یادمان شهدای گمنام در شهر تهران خبرداد.
کد خبر: ۱۱۶۶۸۵۶
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۸ 14 May 2024

به گزارش «تابناک تهران» به نقل از شهر، محمدجواد تاجیک، مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) در گفت‌وگو با خبرنگار شهر اظهار کرد: موضوع ساماندهی یادمان‌های شهدای گمنام در فضای عمومی شهر تهران که در اختیار شهرداری تهران است به سازمان بهشت زهرا(س) واگذار شده است.


وی با اشاره به توافقی که با بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس شده است، افزود: ساماندهی ۶۳ یادمان شهدای گمنام که مردم در پارک‌ها، بوستان‌ها و... به آن دسترسی عمومی دارند، را شهرداری تهران دنبال می‌کند.


تاجیک در توضیح بیشتر اظهارکرد: به جز اینکه برای بعضی از فضاهایی که جدیدا شهید گمنام دفن شده باید یادمان طراحی و ساخته شود، یادمان شهدایی که از قبل ساخته شده اند هم بازپیرایی خواهند شد.


وی افزود: از وقتی در بعضی از بوستان ها شهید گمنام دفن شده، مردم به قصد زیارت، برگزاری مراسم و برنامه های فرهنگی کنار شهدا حضور پیدا می‌کنند و ایستگاه صلواتی آنجا برپا می کنند. بعضا نماز جماعت و حتی مراسم عقد و برخی آیین های دیگر در مناسبت های خاص هم در کنار یادمان شهدای گمنام برگزار می‌شود.


تاجیک تصریح کرد: بنا داریم با کمک مجموعه‌های مرتبط در شهرداری مانند سازمان مشاور در معاونت فنی و عمران، شرکت توسعه فضاهای فرهنگی، سازمان زیباسازی و با محوریت اجرایی مناطق شهرداری فرصت های خدمتگزاری، برنامه های فرهنگی، ابنیه و زیباسازی یادمان ها را جلو ببریم.


وی در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۸ یادمان شهدای گمنام در حال ساخت قرار دارد، ۱۰ یادمان هم در دستور کار برای طراحی قرار دارد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار