سردار رحیمی:
رییس پلیس تهران بزرگ گفت: در چهل و سومین طرح رعد، ۲۹ شبکه سرقت منهدم و ۴ اسلحه جنگی،۲۷ اسلحه سرد و ۱۳۲ دستگاه خودرو و موتور از این شبکه ها کشف شد.
کد خبر: ۹۵۵۵۸۳
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۸ 13 April 2021

 

سردار حسین رحیمی روز سه شنبه در حاشیه چهل و سومین مرحله از طرح رعد پلیس پایتخت اظهار داشت: با اجرای ۳۱۱ حکم قضایی و کارهای اطلاعاتی بر روی سارقان، مالخران، زورگیران و سایر مجرمان پلیس موفق شد ۸۶۴ نفر از مجرمان را در این طرح دستگیر کند.

وی ادامه داد: بیش از چهار هزار و ۹۳۳ انواع سرقت در این مرحله از طرح شناسایی و اموال مردم کشف شد.

رحیمی با بیان اینکه در این مرحله از طرح رعد پلیس پایتخت به ٨٣۴ پرونده رسیدگی شد، بیان کرد: ۳۰ نفر از متهمان فراری در این طرح دستگیر و ارزش اموال مکشوفه از این تعداد پرونده، ۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان است.

فرمانده انتظامی پلیس پایتخت افزود: چهار اسلحه جنگی، ۲۷ سلاح سرد و ۱۶ کیلو گرم انواع مواد مخدر از متهمان کشف و ضبط شد.

وی ادامه داد: در این طرح ۳۳ نفر از قاچاقچیان دستگیر و کالای قاچاق به ارزش هشت و نیم میلیارد تومان از آنان کشف گردید.

رحیمی گفت: طرح‌های پلیس با اقتدار دنبال خواهد شد و برای امنیت مردم برگزار می‌شود.


واحدهای صنفی شئونات اسلامی را رعایت کنند

رییس پلیس پایتخت با بیان اینکه از واحدهای صنفی درخواست می‌کنیم شئونات را رعایت کنند، افزود: این واحدها حتما باید در منظر عمومی شئونات اسلامی را رعایت کنند.

رحیمی گفت: تعداد واحدهای صنفی که در مبادی ورودی و خروجی شهر تهران هستند بر اساس اعلام پلیس اماکن می‌توانند در ماه رمضان خدمات ارائه کنند.

هنوز برای ماه رمضان ساعات منع تردد و محدودیت شبانه اعلام نشده است

وی ادامه داد: در ایام ماه مبارک تا به این ساعت دستوری برای ساعات منع تردد و محدودیت شبانه اعلام نشده و اگر از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام شود اجرایی خواهد شد.

رییس پلیس پایتخت افزود: ٧۵ درصد اصناف پروتکل‌ها بهداشتی را رعایت می‌کنند در این چند روز بیش از سه هزار و۴۰۰ واحد صنفی تذکر گرفتند.

وی گفت: ٣٠ درصد از اموال مسروقه توسط سارقان فروخته می‌شود، مقداری که کشف می‌شود در کمترین زمان به دست صاحبان می‌رسد و ۲۰ درصد اموال هم که صاحبانش شناسایی نمی‌شود در سایتی زیر نظر پلیس اعلام می‌شود.

رییس پلیس پایتخت با اشاره به سرقت مسلحانه خودرو در شب گذشته در منطقه خلازیر گفت: شب گذشته ساعت ۲ بامداد افرادی در حال سرقت بودند و با دیدن ماموران گشت به سمت آنان شلیک کردند.

رحیمی ادامه داد: این افراد موفق به سرقت نشدند و در درگیری با ماموران پلیس یک نفر از مجرمان مجروح و سه نفر دیگر نیز دستگیر شدند.

وی گفت: در چهار سال گذشته سهم سرقت به زیر ۲۰.۵ درصد رسیده است و نسبت به آمار کشوری حدود هشت درصد کاهش یافته که این امر نشانگر اجرای موفق طرح‌ها بوده است.

رییس پلیس پایتخت در پایان از یکی از مأموران که در درگیری مسلحانه شب گذشته در منطقه خلازیر با رشادت در برابر سارقان ایستادگی کرده بود تشکر و قدردانی کرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار