کیفیت هوای پایتخت امروز - بیست و ششمین روز اردیبهشت- از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه ای ۵۸ در شرایط سالم است.
کد خبر: ۹۶۴۲۰۲
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۲ 16 May 2021

 

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۹ امروز بر روی شاخص ۶۵ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۴۰، ازن با شاخص ۵۷، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۶۲ و منواکسید کربن با شاخص ۲۰ بوده است.

ایستگاه سوهانک در شرایط پاک

بر این اساس، ایستگاه‌های سوهانک منطقه یک با شاخص ۳۶، پارک قائم منطقه ۱۸ با شاخص ۳۷ و شهرداری منطقه چهار با شاخص ۴۱ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رسانده و جزو مناطق سالم بود.

همچنین ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۲۱ و شریف منطقه ۲ با شاخص ۸۸ و تربیت مدرس منطقه ۶ با شاخص ۶۶ از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کردند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۲ روز هوای پاک، ۵۰ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و چهار روز هوای ناسالم برای گروه های حساس به ثبت رسیده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار